Ilustracja do tekstu

24 latek z Elbląga rozbił się kradzionym policyjnym radiowozem?! Do naszej redakcji masowo zaczęły wpływać zapytania o rzekomą kradzież policyjnego radiowozu. Prostujemy – opisywane zdarzenie nie miało miejsca!

Na jednym z portali internetowych czytamy:

„Elbląg. Trwają poszukiwania mężczyzny, który urządził sobie nocny rajd po mieście skradzionym radiowozem policyjnym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to 24-letni Przemyslaw M. Prawdopodobnie znajdował się pod wpływem narkotyków.”

„Zdarzenie miało miejsce przedwczoraj w godzinach wieczornych w centrum miasta, pod restauracją, w której odbywała się policyjna impreza z okazji przejścia jednego z funkcjonariuszy na emeryturę. Z zapisów monitoringu wynika, że mężczyzna przechodząc obok zauważył kluczyki w stacyjce jednego z radiowozów i postanowił skorzystać z okazji.”

(…)”Ostatecznie mężczyzna doprowadził do kolizji z innym uczestnikiem ruchu drogowego, po czym opuścił rozbity pojazd i udał się na imprezę do pobliskiego klubu. Jest poszukiwany, za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura nie wyklucza postawienia innych zarzutów.” – czytamy na portalu „Dziennik Bulwarowy”

Wielu elblążan dało się nabrać na tą historię, informujemy, że takie zdarzenie nie miało miejsca, a portal Dziennik Bulwarowy to generator zmyślonych newsów. „Nigdzie w mediach nie piszą nic o tobie ani znajomych? Czas na wasze 5 minut! Nie czekaj, aż wydarzy się coś interesującego, zostańcie celebrytami już dziś! Wygeneruj artykuł ze sobą lub znajomym w roli głównej. Sława czeka, reporterzy już pukają do drzwi.” – czytamy na stronie głównej portalu.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze