Ilustracja do tekstu/Express Elblag

Na tych ulicach w Elblągu doszło do ataku na policjantów! 28 września 2017 na ulicy Malborskiej agresor rzucił się z bagnetem na policjantów, został oddany strzał ostrzegawczy, do podobnej sytuacji doszło 27 maja 2016 na ulicy Wiejskiej, tam również padł strzał, z tym, że w zdarzeniu faktycznie ucierpiała policjantka.

27 maja 2016 roku elbląscy policjanci zostali powiadomieni o biegającym po ulicy Wiejskiej mężczyźnie z nożem, miał on zaczepiać przechodniów i grozić im nożem. Po przyjeździe policji na miejsce, 18-letni mężczyzna ranił nożem funkcjonariuszkę policji.

Mężczyźnie za czynny atak na policjantkę groziła kara do 10 lat pozbawienia wolności. Bartosz L., który pod koniec maja na ul. Wiejskiej zranił nożem policjantkę został skazany na rok pozbawienia wolności.

Dodatkowo policja nie zdecydowała się na umieszczenie mężczyzny w areszcie, na wyrok czekał na wolności. Wobec nożownika z ulicy Wiejskiej zastosowano wyłącznie dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

28 września około godziny 16.00. 42-letni mężczyzna chodził po ulicy Malborskiej z bagnetem. Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali na pomoc policję.

Jak informował nas wówczas Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu 42-letni mężczyzna zaatakował interweniujących funkcjonariuszy policji, aby go uspokoić policja oddała w górę strzał ostrzegawczy.

Mężczyźnie postawiono taki sam zarzut jak nożownikowi z ulicy Wiejskiej, w tym przypadku jednak policja i prokuratura wnioskowali do sądu o areszt dla podejrzanego.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze