fot. policja

W weekend na drogach naszego regionu zginął motocyklista. Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 43-letni motocyklista. Do zdarzenia doszło w Bartoszycach na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Tartacznej i Witosa.

Kierujący motocyklem Ducati 999, z nieustalonych obecnie przyczyn, wywrócił się na drodze i stracił przytomność. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Wczoraj (30.09.2017) w Bartoszycach na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej, Tartacznej i Witosa doszło do wypadku drogowego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że motocyklista jadący z kierunku Bartoszyc w stronę Połęcza, z nieustalonych przyczyn wywrócił się na jezdni, stracił przytomność i mimo podjętej reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia.

W trakcie czynności policjanci ustalili również, że kobieta kierująca Peugeotem, wyjeżdżając z podporządkowanej ulicy Witosa i włączając się do ruchu na ul. Warszawskiej w kierunku Połęcza, nie dokończyła manewru widząc sunący po ulicy motocykl. Unieruchomiła swojego Peugeota na środkowym pasie na ul. Warszawskiej blokując ruch w tym miejscu. Z ustaleń policjantów wynika, że nie doszło do kontaktu motocykla, czy motocyklisty z autem. 29-latka kierująca Peugeotem była trzeźwa i została już przesłuchana.

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca wypadku. Zarówno motocykl marki Ducati 999 i Peugeot zostały zabezpieczone do badań przez biegłego. Policyjne czynności, które będą prowadzone w tej sprawie mają wyjaśnić co było przyczyną tego tragicznego zdarzenia.

Źródło: Policja Bartoszyce

Komentarze