Reklamy
Strona główna » Wydarzenia » Jutro strajku w Elblągu nie będzie!
Społeczeństwo Wydarzenia

Jutro strajku w Elblągu nie będzie!

Ilustracja do tekstu

Jutro strajku w Elblągu nie będzie! Strajk został zawieszony, nie oznacza to jednak, że problem zniknął, on nadal istnieje, a dowodem jest na to utrzymany spór zbiorowy.

„ZKM w Elblągu informuje, że uruchomienie od 2.09.2017 (poniedziałek) komunikacji zastępczej za linie tramwajowe zostaje ODWOŁANE. Tramwaje na liniach 1, 2, 3, 4 i 5 będą kursowały zgodnie z zaplanowanym rozkładem jazdy” – poinformował nas dziś Michał Górecki, rzecznik prasowy ZKM w Elblągu.

O odwołanie strajku poprosił w liście do motorniczych Andrzej Sawicki, Dyrektor Spółki Tramwaje Elbląskie :

„Apeluję o zaniechanie przeprowadzenia akcji strajkowej, która z pewnością będzie uciążliwa dla mieszkańców naszego miasta i przyniesie straty finansowe i wizerunkowe naszej firmy”

Przytaczamy w całości list Dyrektora Spółki Tramwaje Elbląskie:

„W związku z przekazanymi przez Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP postulatami, przeprowadzoną serią spotkań z załogą i konsultacjami z Prezydentem Miasta pragnę przedstawić propozycje, które są do zrealizowania w ramach realnej oceny możliwości ekonomicznych Spółki.

Podtrzymuję propozycję zaprezentowaną wczoraj i potwierdzoną przez Prezydenta Miasta tj. 50 gr/godz. od lipca br. i 50gr/godz. od 1 stycznia 2018 roku z wyrównaniem od lipca 2017 roku. Jest to tym samym realizacja pierwszego postulatu związkowców tj. 1 złotówka/ godz. dla każdego pracownika od 1 lipca br., tyle że rozłożona w czasie.

Co do drugiego postulatu, zakładającego podwyższenie stawki zaszeregowania o kolejną złotówkę od 1 stycznia 2018 roku – można będzie się w tej kwestii wypowiedzieć po przyjęciu budżetu Miasta na przyszły rok, który zgodnie z założeniami zakładać ma podwyżki dla sfery budżetowej.

Trzeci postulat dot. wprowadzenia dodatku w kwocie 15 zł/godz. za pracę w dni ustawowo wolne od handlu jest dla mnie nieuzasadniony. Specyfika pracy w komunikacji miejskiej zakłada obsługę mieszkańców przez 7 dni w tygodniu. Każdy pracownik jednak ma 5-cio dniowy tydzień pracy. W przypadku pracy w dni wolne, w tym niedziele i święta pracownik otrzymuje dzień wolny, a w przypadku pracy w godzinach nadliczbowych w niedzielę i święta otrzymuje 100% dodatek.

W odniesieniu do czwartego postulatu dot. wprowadzenia do regulaminu wynagradzania zapisu o corocznym przyroście wynagrodzenia w wysokości nie mniejszej niż 1,5% średniej krajowej podawanej przez GUS od stycznia 2019, nie mogę podjęć zobowiązań finansowych, które nie wynikają bezpośrednio z zapisów Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Elbląg na kolejne lata.

W związku z powyższym raz jeszcze proszę załogę o rozpatrzenie moich propozycji i apeluję o zaniechanie przeprowadzenia akcji strajkowej, która z pewnością będzie uciążliwa dla mieszkańców naszego miasta i przyniesie straty finansowe i wizerunkowe naszej firmy.”

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze

About the author

Łukasz Nosarzewski

Dziennikarz, Redaktor Naczelny portalu ExpressElblag.pl

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości Wideo

ENS Studio – produkcja filmów i zdjęć

Śledź Nas

Instagram

Calendar

Październik 2017
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

RSS Meks Blog

 • What is a slug in WordPress (and bad practices you should avoid)? 15/11/2018
  Want to learn what is a slug in WordPress and how important it is for your blog or a website? Take a look at our detailed guide and follow these tips on optimizing it for better SEO results! The post What is a slug in WordPress (and bad practices you should avoid)? appeared first on […]
  Ivana Cirkovic
 • 16 best free Social Media plugins for WordPress 08/11/2018
  An extensive list of great free social media plugins for WordPress to easily increase your website traffic and boost your social media appearance. The post 16 best free Social Media plugins for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The ultimate guide to MailChimp for WordPress 31/10/2018
  Want to know how to use MailChimp for WordPress? Look no more than this guide of ours, filled with all the tips and advice you need! The post The ultimate guide to MailChimp for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 3 easy ways to increase WordPress upload size limit 24/10/2018
  Looking for a way to fix the upload limit issue and increase WordPress upload size? Here are 3 ways to do it yourselves! The post 3 easy ways to increase WordPress upload size limit appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Quickly find which WordPress template file is currently being used 19/10/2018
  A simple code snippet you can use whenever you need to find out which WordPress template file is being used on the current page. The post Quickly find which WordPress template file is currently being used appeared first on Meks.
  Meks
 • 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue 17/10/2018
  What would be some of the best blog monetization tips you can implement to earn more money blogging? Here's what we advise you. The post 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages 10/10/2018
  Want to learn how to create anchor links in WordPress in a quick and easy way? We've got you covered! The post The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 03/10/2018
  No more stress about your video work – with these video editing apps, you’ll have compelling video content in no time and all by yourselves! The post 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • How to set up autoblogging with WordPress 28/09/2018
  What is autoblogging and which tools to use to set it up with WordPress? The post How to set up autoblogging with WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top vlogging tips for beginners 19/09/2018
  Are you missing any of these vlogging tips that may help in getting your vlog career on track? The post Top vlogging tips for beginners appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic

Text

Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.