fot. MOSG

Ukraińcy i Białorusini muszą opuścić Elbląg. Dwudziestu pięciu cudzoziemców (20 z Ukrainy i 5 z Białorusi) otrzymało w ciągu ostatniego tygodnia decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontrolach legalności pobytu i zatrudnienia.

Strażnicy graniczni ustalili, że cel i warunki wjazdu 11 osób były niezgodne z deklarowanymi, w przypadku 7 cudzoziemców powodem wystawienia decyzji o zobowiązaniu do powrotu był brak ważnej wizy lub innego tytułu pobytowego uprawniającego do wjazdu i pobytu w Polsce.

Ponadto 5 osób przeterminowało dopuszczalny pobyt w Polsce, a 2 nielegalnie wykonywały pracę. Wobec wszystkich cudzoziemców komendanci placówek Straży Granicznej orzekli o zakazach ponownego wjazdu do Polski od sześciu miesięcy do 3 lat.

Postępowania administracyjne przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina, Świnoujścia, Kołobrzegu, Ustki, Gdyni, Gdańska, Elbląga i Krynicy Morskiej.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: MOSG

Komentarze