Ilustracja do tekstu

Rozzłościło go oprocentowanie pożyczki i wpadł w szał. Teraz odpowie przed sądem! Ostródzcy kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyznę, który rozbił szklane drzwi lokalu należącego do placówki bankowej.

Zrobił to, ponieważ przypomniał sobie o tym, że pożyczone tam pieniądze będzie musiał oddać z procentem. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego nie potrzebowali dużo czasu, aby ustalić i zatrzymać podejrzanego w sprawie uszkodzenia drzwi lokalu jednej z placówek bankowych.

Okazał się nim 19-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego. Akt wandalizmu tłumaczył tym, że wracając z imprezy do domu, na swojej drodze zauważył placówkę bankową, w której kilka dni wcześniej wziął pożyczkę. Gdy sobie przypomniał o tym, że pożyczone pieniądze musi teraz oddać z oprocentowaniem, strasznie go to rozzłościło.

Postanowił, więc ulżyć swoim emocjom i zaczął kopać w szklane drzwi banku. Spowodował swoim zachowaniem straty, które zostały oszacowane na ponad 600 zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznał. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Policja w Ostródzie

Komentarze