fot. KMP w Malborku

Pociąg w Starym Polu zderzył się z kamieniami. Policja ujęła dwóch 13-latków! Wczoraj, 24 września po godzinie 17.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku ujęli dwóch 13-latków podejrzanych o podłożenie kamieni na szynach kolejowych na które najechał pociąg pospieszny relacji Olsztyn-Szczecin.

W chwili zdarzenia w pociągu znajdowało się kilkunastu podróżnych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Teraz sprawą 13-latków zajmie się sąd rodzinny.

W niedzielę po godzinie 17:00 dyżurny z malborskiej komendy został powiadomiony o uszkodzeniu pociągu pospiesznego relacji Olsztyn-Szczecin, do którego doszło na szlaku kolejowym pomiędzy Starym Polem a Malborkiem.

Na miejsce dyżurny natychmiast skierował policyjny patrol, technika kryminalistyki oraz funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że prawdopodobnie pociąg najechał na kamienie znajdujące się na torach.Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, dokonali oględzin lokomotywy, zabezpieczyli monitoring i przesłuchali maszynistę, montera oraz kierownika składu.

W pobliżu miejsca zdarzenia policjanci ujęli dwóch 13-latków którzy mogli mieć związek z tą sprawą. Nieletni zostali doprowadzeni do komendy, gdzie zostali przesłuchani. Dwóch chłopców w wieku 13 lat – podejrzanych o podłożenie na szynach kolejowych kamieni odpowie przed sadem rodzinnym za spowodowanie bezpośredniego zagrożenia w ruchu lądowym.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Policja w Malborku

Komentarze