Nadesłane od Czytelnika na kontakt@expresselblag.pl

Uruchomione zostały już pierwsze wypłaty odszkodowań ws powodzi! Sytuacja powodziowa w Elblągu oraz powiatach elbląskim i braniewskim, aktualny stan rzek, szacowanie strat i pomoc mieszkańcom, o tym wszystkim rozmawiano wczoraj po południu w Urzędzie Miejskim w Elblągu, gdzie odbyło się spotkanie podsumowujące działania związane z usuwaniem skutków powodzi.

W spotkaniu z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim uczestniczył prezydent Elbląga Witold Wróblewski, starosta elbląski Maciej Romanowski, Leszek Dziąg starosta braniewski oraz włodarze gmin, wójtowie i burmistrzowie z obu powiatów.

Działania związane z likwidowaniem skutków wystąpienia wód rzeki Kumieli w Elblągu przedstawiał prezydent Witold Wróblewski, natomiast sytuację w regionie referowali wojewodzie m.in. włodarze Gminy Elbląg, Gminy Markusy, Gminy Gronowo Elbląskie, Gminy i Miasto Pasłęk.

Sytuacja powodziowa w gminach stabilizuje się, choć mimo ustania opadów w minionych dniach, wciąż utrzymuje się wysoki stan wód w rzekach. Problemem jest stan wałów, które mają nieszczelności i miejscami zostały poderwane. Stan wałów szczególnie osłabiają bobry, których działania powodują trudne do identyfikacji nieszczelności w zabezpieczeniach rzek.

Cały czas w gminach obserwowane są obiekty mostowe. Trudna sytuacja jest w mieście i gminie Pasłęk, gdzie w ujęciach wody znaleziono bakterie coli.

Uruchomione zostały już pierwsze wypłaty odszkodowań. Przedstawiciele samorządów szacują nadal straty, będą też składać kolejne wnioski o wsparcie, bowiem w części gmin woda cały czas zalega na polach i trudno w tym momencie podać dokładne rozmiary strat.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Redakcja

Komentarze