fot. Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Kulisy zbrodni w Parku Kajki. Wracamy do tragicznych wydarzeń z minionego weekendu, do których doszło w Parku Kajki.

Dramat dziewczyny swój początek miał w sobotę na domowej imprezie zakrapianej alkoholem i narkotykami. 33-letnia Monika była na imprezie w mieszkaniu przy ulicy Leśmiana. Dziewczyna była na niej w towarzystwie swojego partnera – 34 letniego Michała.

Po godzinie 1.00 para zdecydowała się zakończyć imprezę i wrócić do domu. W Parku Kajki doszło najprawdopodobniej między nimi do kłótni. Powodem kłótni miało być między innymi zerwanie związku  – z taką inicjatywą miała wyjść Monika. Chłopak Moniki miał wpaść w szał i brutalnie pobić dziewczynę.

Michał katował swoją dziewczynę przez kilkadziesiąt minut i doprowadził do tego, że dziewczyna straciła przytomność. Z bardzo poważnymi obrażeniami ciała (obrzęk mózgu) trafiła do szpitala.

Policja tej samej nocy zatrzymała mężczyznę, Prokuratura Rejonowa w Elblągu zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

„Sprawa wstępnie została zakwalifikowana jako przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” – powiedział w rozmowie z nami Jarosław Żelazek, pełniący funkcję Prokuratora Rejonowego w Elblągu

Kwalifikacja czynu najprawdopodobniej ulegnie zmianie, bowiem w poniedziałek dziewczyna zmarła. Rodzina podjęła decyzję o odłączeniu jej od respiratora, ponieważ nastąpiła śmierć mózgu.

Dziś, 22 września została wykonana sekcja zwłok dziewczyny, na podstawie jej wyników Prokuratura Rejonowa najprawdopodobniej zmieni kwalifikację czynu na wyższą.

Oboje byli pod wpływem narkotyków

Jak potwierdził w rozmowie z nami Jarosław Żelazek, pełniący funkcję Prokuratora Rejonowego w Elblągu mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Prokuratura nie wyklucza również, że mężczyzna zażył środków odurzających, na to jednak potrzebne są dokładne wyniki, na które trzeba poczekać.

Z naszych ustaleń wynika, że w krwi dziewczyny wykryto takie środki jak: amfetamina, metaamfetamina, kokaina, ecstasy i marihuana.

Doszło do gwałtu?

Według naszych informatorów tej tragicznej nocy mogło dojść również do gwałtu, jednak na ten moment śledztwa, tej informacji nie udało się nam potwierdzić w Prokuraturze.

Warto podkreślić, że gdyby nie nasi informatorzy nocne wydarzenia z  Parku Kajki nie ujrzałyby światła dziennego – wszystkie lokalne i ogólnokrajowe media podjęły temat po naszej publikacji – Dramat w Parku Kajki

Do tematu będziemy wracać! 

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze