Ilustracja do tekstu

Dramat w Parku Kajki. W miniony weekend z soboty na nadzielę w Parku Kajki doszło do tragicznych zdarzeń w wyniku , których w szpitalu zmarła dziewczyna.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w Parku Kajki w Elblągu znaleziono nieprzytomną kobietę, którą pogotowie zabrało do szpitala.

Kobieta była w towarzystwie mężczyzny. Obrażenia ciała kobiety wskazywały na to, że mogło dojść do czynu karalnego przestępstwa.

Policja zatrzymała mężczyznę, Prokuratura Rejonowa w Elblągu zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

„Sprawa wstępnie została zakwalifikowana jako przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu” – powiedział w rozmowie z nami Jarosław Żelazek, pełniący funkcję Prokuratora Rejonowego w Elblągu

Byli parą

„Z okoliczności ustalonych dotychczas wynika, że dwie osoby były parą, byli w nieformalnym związku. W sobotę wracali z imprezy, kiedy wracali, w parku Kajki najprawdopodobniej doszło między nimi do kłótni. Bliższe ustalenia będą znane po przeprowadzeniu całego materiału dowodowego” – informuje nas Jarosław Żelazek, pełniący funkcję Prokuratora Rejonowego w Elblągu

„Najprawdopodobniej w Parku Kajki doszło do dokonania przestępstwa, czyli spowodowania ciężkiego uszczerbku zdrowia. Prokuratura postawiła zarzut z art 151 par 1. pkt. 1 zagrożony karą od 3 lat pozbawienia wolności” – dodał w rozmowie z nami Jarosław Żelazek, pełniący funkcję Prokuratora Rejonowego w Elblągu.

Z naszych ustaleń dziewczyna zmarła

Jak udało nam się ustalić dziewczyna, która trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała najprawdopodobniej zmarła w poniedziałek w szpitalu. Rodzina podjęła decyzję o odłączeniu jej od respiratora, ponieważ nastąpiła śmierć mózgu.

W grę wchodziły narkotyki

Jak udało nam się ustalić zarówno podejrzany jak i dziewczyna mieli do czynienia tej tragicznej nocy z twardymi narkotykami.

„Dziewczyna w tym dniu postanowiła z nim zerwać, a on wpadł w szał” – powiedziała nam nasza informatorka.

Postępowanie się toczy

„W tej chwili nie mogę więcej powiedzieć, postępowanie dynamicznie się toczy” – dodał w rozmowie z nami Jarosław Żelazek, pełniący funkcję Prokuratora Rejonowego w Elblągu.

Jak udało nam się ustalić Prokuratura nie wyklucza zmiany kwalifikacji czynu na spowodowanie śmierci, do tego jest jednak potrzebny materiał dowodowy, który gromadzi elbląska policja.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze