fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Powódź na Grunwaldzkiej. W całym mieście panuje paraliż! Paraliż, tak w jednym słowie można opisać to co się dzieje w Elblągu. Z godziny na godzinę przybywa wody oraz zablokowanych ulic. Dosłownie wszystko stoi!

„Policjanci z ruchu drogowego interweniowali podczas lokalnych podtopień, które miały miejsce na elbląskich ulicach m.in. ul. Związku Jaszczurczego oraz ul. Fromborskiej – odcinek pomiędzy ulicą Ogólną a ulicą Królewiecką” – poinformował nas w najnowszym komunikacie podkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Z uwagi na opady odnotowano także wystąpienia wody w okolicach ul. Malborskiej 59. Utrudnienia dotyczą również al. Grunwaldzkiej i skrzyżowania z ul. Fabryczną. Na skrzyżowaniu Hetmańska – Tysiąclecia ruchem kierują policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Godzina po godzinie

Strażacy dziś, 18 września od godziny 7.00 interweniowali przy ulicy Rawskiej, Grochowskiej, Druskiej, a także byli wzywani na pomoc do Zielonki Pasłęckiej, gdzie woda przelała się przez drogę.

Intensywne opady deszczu w Elblągu dają o sobie znać już od samego rana. Przed godziną 10.00 straż pożarna została wezwana do Szkoły Podstawowej nr nr 16 przy ulicy Sadowej oraz w Gimnazjum nr 6 przy ulicy Rawskiej, tam oprócz piwnicy zalana jest również kuchnia! WIĘCEJ O TYM TUTAJ!

O godzinie 10.00 policja w Elblągu postanowiła zamknąć ulicę Związku Jaszczurczego. Na ulicy utopił się samochód. WIĘCEJ O TYM TUTAJ!

Przed godziną 11.00 woda zaczęła się wdzierać do Hotelu w Kadynach. Na miejsce została wezwana straż pożarna.

Po godzinie 11.00 została zablokowana ulica Fromborska, patrol policji blokuje ulicę na wysokości sklepu Biedronka. WIĘCEJ TUTAJ!

Około godziny 13.00 woda zaczęła wylewać się na ulicy Grunwaldzkiej. Ulica jest zablokowana, bardzo możliwe jest to, że pobliskie stacje benzynowe będą ewakuowane i zamknięte!

Zdjęcia

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag
fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag
fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze