Ilustracja do tekstu

Ostrzeżenie hydrologiczne dla Elbląga i Pomorza! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wysłał na adres naszej redakcji ostrzeżenie hydrologiczne, publikujemy je na naszych łamach.

„Zlewnie rzek wpadających do Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego (pomorskie, warmińsko-mazurskie) Przebieg: W związku ze spływem wód opadowych w zlewni rzek wpadających do Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego spodziewane są wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie w zlewni rzeki Wąskiej powyżej stanów ostrzegawczych z możliwością osiągnięcia stanów alarmowych” – alarmuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorolodzy oszacowali na 90%. Ostrzeżenie ważne jest do dnia jutrzejszego, 8 września, do godziny 20.00. Dla tego ostrzeżenia wydano 2 stopnień zagrożenia.

2 stopień

Stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych.

Mapa

Poglądowa mapa IMGW

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

  • Ostrzeżenie hydrologiczne dla Elbląga i Pomorza!

Redakcja

 

Komentarze