Ilustracja do tekstu

Rekordowe porywy wiatru w Elblągu! W piątek, 11 sierpnia wiatr szalał po Elblągu z prędkością 42 m/s. Pory wiatru w Elblągu okazał się rekordowym w okresie letnim w Polsce (po za szczytami górskimi).

Do tej pory najwyższym porywem mogła się pochwalić Warszawa – na Okęciu w czerwcu 1979 roku notowano poryw wiatru równy 40 m/s. W tym roku wiało mocno również np. we Wrocławiu – w lipcu poryw wiatru osiągnął tu 35 m/s.

fot, IMGW

Niespokojny piątek w Elblągu

W Elblągu i powiecie elbląskim ze skutkami burzy walczyło 12 zastępów strażaków. Usuwali około 30 powalonych drzew. Wichura uszkodziła trakcje tramwajowe, linie niskiego napięcia i dwa samochody osobowe.

Pomorskie w żałobie

„W wyniku burz zginęło 5 osób, w tym dwoje dzieci, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. Akcja ewakuacyjna obozu trwała przez całą noc, ze względu na trudne warunki dojazdu – powalone drzewa i zablokowane drogi. Akcja ostatecznie zakończyła się ewakuacją 145 (120 dzieci) uczestników obozu. 27 dzieci trafiło do szpitali, reszta przebywa w szkole w miejscowości Nowa Cerkiew. Na miejscu dzieci objęte są opieką, w tym wsparciem psychologa. Dzieci to harcerze z województwa łódzkiego, wysłane zostały również autobusy po uczestników obozu.

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Źródło: meteomodel.pl

Komentarze