Ilustracja do tekstu

Policja w Iławie dzięki mieszkańcowi Elbląga zatrzymała pijanego kierowcę, Miał prawie 4 promila! Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymał zgłoszenie, że jedną z dróg w gminie Kisielice porusza się samochód osobowy marki opel, którego kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Po przybyciu na miejsce patrolu zgłaszający, mieszkaniec Elbląga, wskazał funkcjonariuszom zaparkowany pojazd, w którym za kierownicą siedział 35-letni mężczyzna.

Zgłaszający oświadczył, że manewry, które wykonywał na drodze kierujący, wzbudziły podejrzenia, że może on być nietrzeźwy, dlatego postanowił go zatrzymać. Mężczyzna jeszcze przed przyjazdem policji odebrał kierującemu kluczyki i pilnował, aby nie oddalił się on z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze przebadali 35-latka na zawartość alkoholu. Jak się okazało, kierował on pojazdem, mając ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Pamiętajmy!

Każdy sposób jest dobry, aby powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując, możemy uratować czyjeś życie. Jeśli widzimy niebezpieczne manewry na drodze lub w przypadku podejrzenia, że za kierownicą pojazdu może siedzieć osoba nietrzeźwa – nie wahajmy się zadzwonić na policję. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał.

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Komentarze