Ilustracja do tekstu

W Elblągu ze skutkami burzy walczyło aż 12 zastępów strażaków. Dziś kolejna niespokojna noc! W Elblągu i powiecie elbląskim ze skutkami burzy walczyło 12 zastępów strażaków. Usuwali około 30 powalonych drzew. Wichura uszkodziła trakcje tramwajowe, linie niskiego napięcia i dwa samochody osobowe.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.” -czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie 1 stopnia dla Elbląga!

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – informuje IMGW.

Tragiczny bilans

Pięć osób zginęło, blisko 30 jest rannych – to tragiczny bilans gwałtownych burz, które przeszły w nocy przez Polskę.

Krajobraz po burzach najgorzej wygląda w Kujawsko-Pomorskiem: w powiecie sępoleńskim, złotowskim i tucholskim oraz w Pomorskiem: w powiecie człuchowskim, bytowskim i kościerskim. Tam gwałtowny wiatr zerwał setki dachów i powalił hektary drzew. Konary i gałęzie blokują drogi.

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze