fot. MOSG

Ukraińcy muszą opuścić Elbląg. Przebywających w Polsce wbrew przepisom 21 cudzoziemców z Ukrainy i Indonezji otrzymało w dniach 3-10 sierpnia decyzje o zobowiązaniu do powrotu.

To efekt przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontroli legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców.

Kontrole wykazały, że 10 cudzoziemców przebywało na terytorium naszego państwa bez ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu, 5 nielegalnie wykonywało pracę, a cel i warunki wjazdu oraz pobyt 4 osób był niezgodny z deklarowanym. Poza tym 2 osoby przeterminowały swój pobyt w Polsce.

Cudzoziemcy, zgodnie z otrzymanymi decyzjami, muszą opuścić Polskę. Ponadto otrzymali zakaz ponownego wjazdu do naszego kraju od 6 do 12 miesięcy. Postępowania administracyjne przeprowadzili funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina, Świnoujścia, Kołobrzegu, Gdyni, Gdańska i Elbląga.

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

  • Ukraińcy muszą opuścić Elbląg

Źródło: MOSG

Komentarze