Elblążanie utknęli w Gdańsku – pociągi opóźnione o 300 minut. Część pociągów w ogóle wycofano z trasy. Wszystko przez poważne uszkodzenie trakcji kolejowej, podczas nawałnicy, która nawiedziła Polskę północną minionej nocy.

Pociąg, który jechał ze Szczecina do Białegostoku, przez Elbląg, planowo powinien przyjechać do Gdańska o 2.40 nad ranem. – mówi nam Arek, nasz Czytelnik, który wysłał nam na kontakt@expresselblag.pl zdjęcia oraz filmy. – Tymczasem, jeszcze o 9 rano, elektroniczne tablice informacyjne na dworcu PKP wskazywały, że pociąg jest opóźniony. – pisze Arek, nasz Czytelnik i mieszkaniec Elbląga.

ZOBACZ TAKŻE: Pomorskie w żałobie po tragicznej nocy. 5 osób nie żyje, w tym dwoje dzieci

Jak się okazało przed godziną 10 – pociąg wycofano z trasy, w połowie drogi. Nie było bowiem szans na szybkie usunięcie awarii trakcji. Co najgorsze, zdaniem naszego Czytelnika – niemal do południa, wszystkie pociągi były również opóźnione, także o kilkaset minut. – Swoje musieliśmy odczekać i ostatecznie do Elbląga przyjechaliśmy pociągiem REGIO, ale spóźnionym ponad 140 minut. – pisze Arek w mailu.

– W najgorszej sytuacji byli jednak Ci pasażerowie, którzy jechali do Białegostoku, a była to spora ilość osób. Ich pociąg po prostu nie przyjechał. Kolejny, który powinien być w Gdańsku Głównym o 8.05, był opóźniony ponad 100 minut. – informuje nas elblążanin, który napisał nam, że do Trójmiasta wybrał się z grupą znajomych na imprezę. – Nasza impreza trwała w klubie dużo krócej niż oczekiwanie na dworcu PKP, na pociąg… – dodaje Arek.

Ta noc przyniosła na Pomorze tragedię. Nie żyje 5 osób – o czym więcej pisaliśmy TUTAJ. Ponadto nawałnica wyrządziła potężne szkody w trakcji kolejowej i znacząco utrudniła plany tym, którzy mieli wylądować na lotnisku w Gdańskim Rębiechowie. Wylądowali, ale w Warszawie.

Drogą przeznaczoną do podróżowania własnym środkiem lokomocji, czyli samochodem, wcale nie było łatwiej dojechać do celu. Potężne, wręcz gigantyczne korki tworzyły się na Obwodnicy Trójmiasta, jak również w mieście.

Zdjęcia portalu Trojmiasto.pl.

  • Elblążanie utknęli w Gdańsku – pociągi opóźnione o 300 minut

Komentarze