Zapewne większość z mieszkańców Elbląga widziała w telewizji reklamy największego w Polsce parku rozrywki. Czy warto jechać do EnergyLandii? Odpowiedź znajdziecie w tej publikacji. Polecamy uwadze naszych Czytelników także nasz film. Choć nie wszystko udało nam się w nim pokazać, warto zobaczyć EnergyLandię okiem turystów.

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli to miejsce niespełna 17 kilometrów.

Istnieje zaledwie 3 lata – nasze wrażenia

Energylandia jest na rynku zaledwie od 3 lat – jednak mnogość atrakcji, najwyższy poziom obsługi i komfort gości – faktycznie spełniają najwyższe standardy. Rocznie odwiedzają park tysiące turystów chcących doświadczyć rozrywki na najwyższym światowym poziomie.

Bardzo istotny i ważny jest fakt, że w Energylandii, kupując JEDEN BILET WSTĘPU, możesz korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Nie trzeba się już przejmować, że w połowie zwiedzania zabraknie pieniędzy na kolejną przejażdżkę dla Ciebie, czy Twoich dzieci.

Tak więc – można tam spędzić cały dzień, od otwarcia do zamknięcia, korzystając ze wszystkich atrakcji, tyle razy ile tylko się chce! Bilet dla osoby dorosłej (na wszystkie atrakcje, z których korzystać można po kilka razy) kosztuje 109 złotych a dla dziecka do 140 cm wzrostu, 59 złotych.

Ogromne parkingi są w stanie pomieścić kilka tysięcy samochodów. Przemyślany, ergonomiczny i niewątpliwie piękny projekt bramy wejściowej oraz nowoczesny system i kilkadziesiąt kas pozwalają uniknąć uciążliwych kolejek, a specjalny układ alejek widokowych, zapewnia Gościom łatwy i bezproblemowy dostęp do wszystkich atrakcji parku.

Atrakcje EnergyLandii podzielono na 4 strefy

Bajkolandia

Kraina dziecięcych pragnień, wkraczające do niej maluchy znajdują się nagle w świecie swoich marzeń, spotykają się z postaciami ulubionych bajek. Dzieci przenoszą się w świat ukochanych kreskówek i filmów, niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami.

Karuzele, mini coastery, autka i samolociki tworzące urozmaiconą strefę dla najmłodszych są  niezwykle bezpieczne i przyjazne, jak i zaplecze oraz otoczenie, w którym rodziny z niemowlętami znajdą zaciszne, czyste miejsca dla pielęgnacji dzieci.

Strefa familijna

Proponuje atrakcje dla całych rodzin, lecz na części z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu – min. 140 cm. W tym sektorze dostępnych jest kilka Roller Coasterów i tutaj na własnej skórze można doświadczyć adrenaliny i emocji, lecz w rozsądnej dawce…choć jak twierdzi część Gości – niektóre potrafią zaskoczyć.

Rodzinnie można spędzić czas na wodnych spływach, kolejce widokowej czy też ścigając się na torze Formuła Autodrom.

Strefa ekstremalna

Fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. Strefa ta cieszy się dużą popularnością – ze względu na jej absolutną bezkonkurencyjność na tle tego typu atrakcji w promieniu setek kilometrów.

W ofercie tej strefy dostępne jest kilkanaście naprawdę ekstremalnych urządzeń takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera,  których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5g!

Water Park

Strefa uruchomiona latem 2016 roku – naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw. W tej strefie można zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola, swobodnie zrelaksować się wraz z podopiecznymi pod okiem czuwających nad bezpieczeństwem ratowników. To przepiękne miejsce, wyróżniające się przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp.

Dodatkowo na terenie EnergyLandii, czego nie widać na filmie, znajduje się 20 gier i zabaw interaktywnych, 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), nowoczesne kino 7D a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki kilka dedykowanych sklepów.

EnergyLandia to nie tylko park rozrywki, lecz także miejsce, w którym odbywa się wiele warsztatów edukacyjnych i artystycznych, pokazów pirotechnicznych oraz innych niesamowitych atrakcji. Podczas gdy byliśmy w parku rozrywki, obejrzeć też można było akrobacje na motocyklach.

Wszystkie wydarzenia są perfekcyjnie zorganizowane – dzieci mogą zobaczyć, jak wygląda laboratorium szalonego naukowca, dowiedzieć się, czym jest mapping 3D, lub zobaczyć ciekawe musicale. Pokazy odbywają się cały dzień i są dostępne dla wszystkich, bez żadnych dodatkowych opłat.

Bezpieczeństwo widać gołym okiem

Co ważne, bezpieczeństwo w Energylandi jest na najwyższym poziomie – wszystkie urządzenia posiadają odpowiednie atesty. Dodatkowo park może pochwalić się certyfikatem ISO 9001, czyli międzynarodową normą określającą wymagania, jakie powinien spełniać system odpowiadający za zarządzanie jakością w organizacji.

Doświadczeni i wyszkoleni pracownicy obiektu faktycznie dbają o bezpieczeństwo wszystkich Gości – żadne dziecko nie opuści terenu parku, jeśli nie znajduje się pod opieką osoby dorosłej, a także nie będzie mogło skorzystać z atrakcji niedostosowanej do jego wieku lub wzrostu.

Również, dostępny w Energylandii, wspomniany wcześniej Water Park jest miejscem bezpiecznej zabawy – na jego terenie pracuje kilkunastu doświadczonych ratowników.

Kilkanaście punktów gastronomicznych

Do dyspozycji gości parku oddano kilkanaście punktów gastronomicznych. Każdy z nich charakteryzuje się inną kuchnią oraz przysmakami. Można skosztować pysznej ryby w „Tawernie”, pizzy w „Don Energio” czy frytek na kilka sposobów. Smakosze Fast-foodów znajdą tam posiłki z „Azteka Kebab” czy dań z „Ociekających Kurczaków”.

Największym jak dotąd punktem gastronomicznym jest restauracja „Scandinavia” położona w centralnej części Parku nieopodal „Bajkolandii”. Można w niej zjeść zarówno pyszne zupy, dania obiadowe, ale także desery! Amatorzy słodkości koniecznie powinni odwiedzić naleśnikarnię czy cukiernię, gdzie można zjeść rozpływające się w ustach gofry, lody i czekoladę.

EnergyLandia z ambicjami

Rokrocznie Energylandia wzbogaca ofertę o nowe urządzenia. Ten sezon jest jednak wyjątkowym, rewolucyjnym wręcz czasem, ponieważ nowości jest aż kilkanaście.

– W zeszłym roku byliśmy tu całą rodziną i w miejscu, w którym stoimy, nie było nic. – mówi nam mieszkanka śląska. – Teraz możemy tu skorzystać z rewelacyjnego spływu wodnego, a dalej – jak widać – atrakcji jest cała masa. To miejsce rośnie w oczach. – dodaje nasza rozmówczyni.

Jeszcze w tym sezonie powstanie w Energylandii totalny światowy HIT – Roller Coaster wodny „Speed”, również dwie wioski tematyczne: wikingów oraz szwajcarska, jedne z największych w Europie spływy wodne, a strefa dla najmłodszych powiększy się aż dwukrotnie.

Polak potrafi

Jedno jest pewne – Polacy stworzyli fenomenalne miejsce rozrywki dla całej rodziny. Jeden dzień, to zbyt mało aby skorzystać ze wszystkich atrakcji.

Jak udało nam się dowiedzieć, za pomysłem stworzenia EnergyLandii stoją właściciele jednego z największych klubów na śląsku ENERGY2000. Jeżeli tempo rozwoju parku rozrywki zostanie utrzymane, a bezpieczeństwo, czystość i bezkonkurencyjne ceny nadal będą dla właścicieli EnergyLandii priorytetem, park może stać się największym i najlepszym miejscem rozrywki dla rodzin w Europie. I jak udało nam się ustalić – takie też właściciele tego miejsca mają ambicje.

Jedynym minusem dla elblążan jest odległość. Aby dojechać do EnergyLandii, musimy pokonać blisko 600 kilometrów. Najlepiej przy okazji takiej wycieczki zatrzymać się w Krakowie i zwiedzić też okoliczne miejscowości, takie jak Wieliczkę, Wadowice, czy Oświęcim. Jeżeli chodzi o samą EnergyLandię – zdecydowanie warto tam się wybrać.

Zobacz nasz film

Więcej informacji, także o nowościach, które zostaną wkrótce oddane do użytku znajdziecie na stronie internetowej parku rozrywki https://energylandia.pl.

Komentarze