fot. Express Elblag

Strzelanina na Starym Mieście, przestępce ujęły policyjne psy! Dziś, 23 lipca w ramach Święta Policji na Starym Mieście odbył się festyn policyjny dla mieszkańców, największą furorę zrobił pokaz tresury służbowych psów.

Największą widownię oraz oklaski zdobyły policyjne psy z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, które pokazały wyjątkową posłuszność wobec prowadzących ich funkcjonariuszy policji. Psy na pokazie pokazały także jak sprawnie potrafią sobie poradzić z przestępcą z bronią palną.

Warto przypomnieć, że dwaj elbląscy przewodnicy psów służbowych startowali w eliminacjach do XVII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbywały się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

W klasyfikacji generalnej sierż szt. Przemysław Łepek wraz ze swoim czworonogiem znalazł się na II miejscu natomiast asp. Mariusz Krężel z psem do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych był trzeci.

Święto policji w Elblągu

O godzinie 13.00 w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu odprawiona została uroczysta msza św. w intencji policjantów i ich rodzin. Natomiast o godzinie 15.00 na Bulwarze Zygmunta Augusta rozpoczął się policyjny festyn z atrakcjami dla mieszkańców. Był pokaz sprzętu policyjnego, żandarmerii wojskowej, straży granicznej, służby celnej, aresztu śledczego.

Oprócz tego był wspomniany pokaz tresury psów (relacja wideo na naszym Facebooku), mieszkańcy mieli także okazję wziąć udział w symulacji dachowania samochodu oraz zderzenia.

Dla najmłodszych był przygotowany tor jazdy na rowerze oraz hulajnodze, pomocy udzielała funkcjonariuszka policji z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Święto Policji przypada na 24 lipca. Tego dnia bowiem w roku 1919 Sejm RP uchwalił ustawę o organizacji Policji Państwowej. W rocznicę tego wydarzenia w całym kraju odbywają się uroczystości.

Z okazji Święta Policji składamy wszystkim Policjantom i Pracownikom Policji najszczersze życzenia. Życzymy Państwu samych sukcesów w służbie, dobrego zdrowia, optymizmu oraz szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym jak i zawodowym. Niech trudna i odpowiedzialna służba będzie źródłem satysfakcji, a Waszym działaniom towarzyszy ludzka przychylność.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze