Zakończenie konstrukcji mostu w Jazowej na trasie Gdańsk-Elbląg! Postępuje budowa drogi ekspresowej S7 z Gdańska do Elbląga.

Wykonawca odcinka S7 między Nowym Dworem Gdańskim a Elblągiem uporał się z nasunięciem ostatniego segmentu mostu przez Nogat w Jazowej co zakończyło budowę jego konstrukcji. Teraz wykonawca będzie zajmował się wyposażaniem obiektu.

Zakończenie konstrukcji mostu, tzw. wiecha wyprzedziło przewidziany harmonogram i stanowi dowód na dobre tempo prac wykonawcy – firmy Budimex. To największy obiekt na tym odcinku, o długości blisko 600 m, stanowiący jego kluczowy element. Ma szerokość 16 m oraz 13 przęseł. Łączy dwa brzegi rzeki, stanowiącej granicę województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Budowa drogi ekspresowej S7 to jest inwestycja o wielkim znaczeniu ekonomicznym i społecznym dla Pomorza. Podzielono ją na dwa odcinki realizacyjne: Koszwały – Nowy Dwór Gdański (wykonawcą jest Metrostav) oraz Nowy Dwór Gdański – Elbląg (Budimex). Łącznie będzie to ok. 40 km dwujezdniowej drogi ekspresowej.

Całkowita wartość projektu wynosi 3 747 900 317,82 zł. Inwestycja została przewidziana do dofinansowania przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko” w wysokości 2 000 661 323,79 zł. Zakończenie prac na obu odcinkach zaplanowano na październik 2018 r.

Droga ekspresowa S7 stanowi element transeuropejskich sieci transportowych i jest zlokalizowana w bazowym korytarzu TEN-T (Morze Bałtyckie – Morze Adriatyckie, Gdańsk – Warszawa – Katowice). Odcinek drogi ekspresowej S7 jest również fragmentem międzynarodowej drogi E77.

  • Zakończenie konstrukcji mostu w Jazowej na trasie Gdańsk-Elbląg!

Źródło: conadrogach.pl

Komentarze