Wiemy już gdzie Castorama kupiła działkę w Elblągu! Byliśmy pierwszym portalem, który poinformował Was, że sklep Castorama powstanie w Elblągu, dziś, 29 czerwca przyszła do nas informacja o zakupionej działce w Elblągu.

Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. personalnych i i odpowiedzialności społecznej Castorama Polska poinformował nas, że zakupiła nieruchomość znajdującą się w Elblągu przy ulicy Żuławskiej. Dalszych planów spółka jednak nie zdradza.

O tym, że Castorama powstanie w Elblągu informowaliśmy Was kilka dni temu TUTAJ, wtedy taką informację uzyskaliśmy rozmowach z urzędnikami miasta Elbląg, dziś została ona potwierdzona przez sam sklep. Do tematu będziemy wracać, bo póki co nadal więcej pytań niż odpowiedzi.

Sam fakt potwierdzenia tej informacji ucieszy wielu elblążan, którzy wskazywali wielokrotnie także w rozmowach z nami, że mimo tego, że w Elblągu powstało duże Centrum Handlowe, to i tak muszą jechać do Gdańska, bo zakupów budowlanych w Elblągu nie zrobią.

Castorama – największa w Polsce sieć sklepów DIY, w branży handlu detalicznego określenie sklepów z artykułami do majsterkowania, budowy, remontu, urządzania domu, pielęgnowania ogrodu).

Castorama prowadzi politykę sprzedaży w jednym miejscu wszystkiego, co potrzebne dla domu, jego budowy i ogrodu. W chwili obecnej w Polsce znajduje się 69 sklepów sieci. Castorama należy do spółki Kingfisher, która jest również właścicielem, działającej w Polsce od 2006 roku, sieci sklepów Brico Dépôt.

W 1994 roku do Polski przyjechał założyciel firmy – Claude Acquart, który razem z ekipą pionierów rozpoczął pracę nad analizą rynku i selekcją pierwszych lokalizacji. Spółkę Castorama Polska zarejestrowano zimą 1994 roku. Pierwszą Castoramę otwarto przy ulicy Popularnej w Warszawie.

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze