Sportowa wizytówka Elbląga prawie gotowa! Nowoczesny, komfortowy i spełniający wszystkie wymogi – taką opinię o przebudowanym torze wrotkarsko – łyżwiarskim mają sportowcy i szkoleniowcy, którzy mieli okazję testować nowy obiekt.

Swoimi spostrzeżeniami na temat kończącej się inwestycji podzielili się podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

„Jesteśmy w końcowej procedurze odbioru całego zadania. Elbląg, po wielu latach, będzie miał wymarzony tor wrotkarsko- łyżwiarski, na którym będzie można trenować i na wrotkach, i na łyżwach Mam nadzieję że dzisiejsze spotkanie rozwieje wątpliwości dotyczące tej inwestycji. Były po drodze różnego rodzaju problemy” – mówił na konferencji Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski

Z plastycznością gruntu, z jednorodnością, zmienialiśmy sprężarki z freonu na propan, bo ten gaz po 2020 r. nie mógłby być użytkowany, więc musielibyśmy zmieniać agregaty na inne. Te wszystkie problemy zostały rozwiązane i powinniśmy cieszyć się, że taki tor w Elblągu jest i zawodnicy mają na czym trenować” – podkreślał podczas konferencji Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

„Jestem bardzo wdzięczna za wybudowanie tak pięknego obiektu. Traciłam nadzieję, że za swojego życia będę miała okazję stanąć tutaj na łyżwach i przejechać rundę. Okazuje się, że będę mogła to zrobić w listopadzie. Jestem ogromnie szczęśliwa, tor jest przepiękny. Tyle lat się do niego przybliżaliśmy, ale coś ciągle przeszkadzało. Po tylu latach mamy ten obiekt, cieszmy się z niego” – mówiła Helena Pilejczyk, elblążanka, olimpijka w łyżwiarstwie szybkim

Wbrew pojawiającym się nieprawdziwym informacjom tor spełnia wszelkie wymogi wrotkarskie i łyżwiarskie, co potwierdzają zawodnicy i szkoleniowcy elbląskich klubów, którzy mieli okazję przetestować nowy obiekt.

-„Zrobiliśmy już kilka przejazdów. Odczuwamy komfort jazdy, myślę, że tak samo będzie wtedy, gdy tor będzie zamrożony. Jest bardzo szeroki, a jego część rozgrzewkowa jest dość duża, ma trzy metry” – mówił Ryszard Białkowski, trener UKS Viking.

„Cieszymy się, że w końcu mamy obiekt z prawdziwego zdarzenia. W imieniu Zarządu chciałbym podziękować, że po tylu latach doczekaliśmy się tak pięknego obiektu. Dla nas jest to bodziec do pracy” – podkreślał Ryszard Białkowski, trener UKS Viking.

Po zakończeniu procedury odbiorowej i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie z obiektu będą mogli korzystać elblążanie oraz zawodnicy. Oficjalne otwarcie nastąpi w listopadzie, podczas ogólnopolskich zawodów dzieci.

– „Jako była łyżwiarka i były trener elbląskiego klubu chciałam tutaj wystartować. Nie dane mi to było. Chciałam tutaj szkolić młodzież, ale też nie mogłam tego zrobić na tak wspaniałym obiekcie. Myślę, że ten tor postawi elbląskie łyżwiarstwo na szczyt, tak, jak to było kiedyś. Cieszę się, że ten obiekt powstał” – powiedziała Ewa Białkowska, szef wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

„Jako Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego już planujemy tutaj zgrupowania. Najbliższe ma się odbyć na przełomie lipca i sierpnia, przyjedzie tu kadra kobiet z trenerem Krzysztofem. Chcemy tu również organizować szereg zawodów ogólnopolskich, nie tylko lokalnych, żeby weszły w cykl stałych imprez. Pierwsze z nich odbędą się 25-26 listopada, jednocześnie będzie to inauguracja sezonu łyżwiarskiego dla dzieci i młodzików” – zaznaczyła Ewa Białkowska, szef wyszkolenia Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

„Tor będzie nosił imię Kazimierza Kalbarczyka, trenera, który to łyżwiarstwo tutaj założył” – przypomniał Roman Rycke, trener Orła Elbląg.

Realizacja inwestycji kosztowała 5 845 326,81 mln, z czego 1.500.000,00 zł pochodzi z pozyskanego przez Prezydenta dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  • Sportowa wizytówka Elbląga prawie gotowa!

Redakcja

Komentarze