fot. Express Elblag

Tłumy na procesjach Bożego Ciała 2017! Dziś ulicami Elbląga przeszło aż 10 procesji. My z naszym kadrem towarzyszyliśmy w wspólnej procesji kościołów św. Brata Alberta i św. Rafała Kalinowskiego.

Wszystko zaczęło się od mszy w kościele św Brata Alberta. Po mszy ruszyła procesja idąca ulicami: Legionów – Niepodległości – Broniewskiego – Sobieskiego do kościoła św. Rafała Kalinowskiego.

Proboszcz parafii św. Brata Alberta Ks. Mieczysław Tylutki na zakończenie procesji podziękował wiernym za uczestnictwo w procesji oraz wszystkim, którzy pomagali w jej organizacji. Podziękowania zebrali także policjanci, którzy dbali w tym dniu o bezpieczeństwo idących w procesji.

Kościół katolicki obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie określaną jako Boże Ciało. Jest to święto nakazane, w Polsce dzień ten jest ustawowo wolny od pracy. Wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa.

W Polsce uroczystość tę obchodzi się w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. Jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy.

Tłumy na procesjach Bożego Ciała 2017! [ZDJĘCIA]

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze