fot. Express Elblag

Ratowali życie na wodzie. Zobacz film z lądu i z wody! (wideo). Dziś, 10 czerwca o godzinie 10.00 na przystani kajakowej przy ulicy Radomskiej odbyły się ćwiczenia na wodzie z udziałem policji, straży pożarnej, straży granicznej, straży rybackiej oraz uczniów szkoły mundurowej straży pożarnej.

Organizatorem dzisiejszego szkolenia była grupa wodna Ochotniczej Straży Pożarnej w Elblągu.

Dzisiejsze pokazy służb odbywały się w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Naszą szczególną uwagę zwrócili młodzi ludzie z klasy mundurowej straży pożarnej w Elblągu, którzy aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w dzisiejszych ćwiczeniach.

Ćwiczeniom służb przyglądał się Komendant Miejskiej Policji w Elblągu mł. insp. Robert Muraszko.

„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”!

Jak poinformował nas Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu: dzisiejsze ćwiczenia odbyły się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.

Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały edukacyjno-informacyjne, m.in.: informatory oraz naklejki. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs filmowy – Filmowy przeWODNIK promujący bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą.

Akcja została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.

Ratowali życie na wodzie – [ZDJĘCIA]

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze