Jest praca dla ratowników wodnych. Pracodawca gwarantuje dobre zarobki i warunki zatrudnienia dla ratowników wodnych. Jeżeli nie masz kursu ratownika – możesz taki ukończyć jeszcze przed sezonem.

Poszukiwane są osoby chętne do odbycia kursu ratownika wodnego z możliwością zatrudnienia jeszcze w tym sezonie letnim na nadmorskich kąpieliskach nad Morzem Bałtyckim.

Warunki jakie muszą spełnić kandydaci to: wymagane skończone 18 lat, chęci do pracy, zaangażowanie w zdobywaniu doświadczeń w zawodzie ratownika a także poświęcenie w pracy na kąpieliskach wodnych, także w sytuacjach nadzwyczajnych, podczas ratowania życia. Wszelkiego rodzaju informacji udziela koordynator pracy ratowników wodnych pod numerem telefonu 609690645.

Jeśli natomiast już posiadasz stopień ratownika, zatrudnienie możesz znaleźć od razu. Więcej informacji pod numerem telefonu 609690645.

Ciekawy zawód: Ratownik WOPR, jak ze Słonecznego patrolu

Dla jednych sposób na wakacje, dla innych szkoła życia i realizacja marzeń. Do ich spełnienia konieczne jest przejście odpowiedniego szkolenia.

Ratownictwo wodne to praca, która wymaga ogromnego poświęcenia, i nie przynosi zadowolenia tym, którzy do tego zawodu nie czują powołania.

– Nad morzem nie ma czegoś takiego jak przerwa. Nie można zamknąć kąpieliska, żeby ratownik mógł sobie spokojnie zjeść. Ale kochamy taką pracę i mamy świadomość jak ogromna odpowiedzialność na nas ciąży. Naszym zadaniem jest dbać o bezpieczeństwo kąpiących się ludzi i zawsze, nade wszystko stawiamy ratowanie ludzkiego życia. – mówi nam jeden z ratowników WOPR.

Dzień na plaży zaczynają około godz. 7. rozgrzewką, a kończą ok. 18.30, po odprawie. Choć nigdy nie jest powiedziane, że nie będą kogoś ratować w godzinach wieczornych czy nocnych. Najczęściej bowiem do akcji ratunkowych dochodzi, gdy ratowników nie ma już na plaży. Wówczas odważniej z wody korzystają np. osoby pod wpływem alkoholu.

Ratownictwo może być sposobem na życie, a od tego roku przynosi dużo więcej korzyści materialnych. No i oczywiście absolutną satysfakcję z każdej udanej akcji ratunkowej.

Chcesz zostać ratownikiem wodnym? Zgłoś się już teraz: Zadzwoń 609690645.

Komentarze