fot. KMP w Elblągu

Poprosił o spotkanie z dzielnicowym, po spotkaniu usłyszał zarzuty! Kara nawet 3 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mężczyźnie. Mieszkaniec gminy prosił o spotkanie z dzielnicowym. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie susz roślinny.

Dzielnicowi w czasie codziennych służb angażują się w różne działania i podejmują wiele interwencji na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Wczoraj, 18 maja, nowomiejscy dzielnicowi podczas obchodu swojego rejonu służbowego, pojechali do mieszkańca gminy, który wcześniej sam prosił o kontakt z dzielnicowym. W trakcie rozmowy z mężczyzną w jego domu, policjanci zauważyli woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Woreczek leżał na stole za wazonem z kwiatami. Na pytanie funkcjonariuszy co jest w środku tego woreczka, mężczyzna odpowiedział „moja trawa”.

Zabezpieczona „trawa” po przebadaniu narkotestem okazała się marihuaną. 44-latek został zatrzymany przez dzielnicowych do wyjaśnienia tej sprawy. Dziś, 19 maja policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.

W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii:

art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  • Poprosił o spotkanie z dzielnicowym, po spotkaniu usłyszał zarzuty!

Źródło: Policja w Nowym Mieście Lubawskim

Komentarze