fot. Express Elblag

Kat 11-letniego Michałka skazany! Dziś, 16 maja zapadł wyrok ws Piotra U., który w zeszłym roku na rogu ulic : Dąbka – Pionierska brutalnie pobił 11-letnie dziecko.

Piotr U. za pobicie 11-letniego chłopca oraz dźgnięcie nożem innego mężczyzny został w dniu dzisiejszym skazany na 5 lat pozbawienia wolności, wynik jest nieprawomocny.

Do tego bulwersującego pobicia doszło 24 listopada ubiegłego roku na rogu ulic Płk Dąbka-Pionierska 30-latek brutalnie pobił 11-letniego Michałka, który wracał z kiermaszu szkolnego.

Dwóch biegłych, dwie zupełnie inne opinie!

Dziś Sąd przesłuchał dwóch powołanych biegłych, by wypowiedzieli się na temat pobicia i obrażeń Michałka. Według jednego z nich chłopiec został lekko pobity, a jego obrażenia nie zagrażały ani życiu ani nie pozostawiły uszczerbku na zdrowiu chłopca, drugi zaś biegły zeznał, że ciosy były zadawane dynamicznie i były one mocne, a kopnięcie w głowę dziecka zagrażały jego życiu.

Rodzice nie kryli emocji

Sąd przedstawił biegłym nagranie z monitoringu, które zarejestrowało moment pobicia 11-letniego Michałka, rodzice podczas nagrania nie kryli swoich emocji.

Podjęliśmy w tej sprawie działania z policją!

Nasze wspólne działania z elbląską policją szybko doprowadziły do zatrzymania 30-letniego Piotra U, elbląska prokuratura postawiła oskarżonemu zarzut zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności, dodatkowo wobec podejrzanego nie zastosowano tymczasowego aresztu, a jedynie dozór policyjny, z którego Piotr U. się nie wywiązywał.

Kiedy sprawa nabrała rozgłosu, a rodzicie pobitego Michała napisali list do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry sprawę przeniesiono z Elbląga(ze względu na powiązania rodzinne podejrzanego z sądem w Elblągu oraz liczne zaniedbania) do prokuratury w Kartuzach, która nakazała zatrzymać Piotra U. i postawiła mu zarzut zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5, dodatkowo zastosowała wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Kryminalni z Elbląga ponownie, więc zatrzymali podejrzanego i doprowadzili do prokuratury w Kartuzach.

Rodzice prowadzeni są przez świetnego mecenasa

Osobistym mecenasem rodziców pobitego chłopca jest jeden z lepszych mecenasów w Polsce – Janusz Kaczmarek, dziś na sprawie zjawił się osobiście.

Zdjęcia

Wideo

Przypominamy nagranie, które opublikowaliśmy zaraz po pobiciu 11-letniego chłopca, które stało się kluczowym materiałem dowodowym oraz dzięki któremu między innymi udało się ustalić sprawcę pobicia.

Jeszcze dziś materiał wideo!

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze