Bandyta który pobił 11-letnie dziecko na ulicy w Elblągu stanie przed sądem! Przypomnijmy, 24 listopada ubiegłego roku na rogu ulic Płk Dąbka-Pionierska 30-latek brutalnie pobił 11-letniego Michałka, który wracał z kiermaszu szkolnego.

W tej sprawie podjęliśmy interwencję, to my opublikowaliśmy nagranie z monitoringu, po którym wielu elblążan rozpoznało sprawcę, wysłaliśmy także w tej sprawie list do Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Przypomnijmy, w czwartek, 24 listopada około godziny 18.00 na wysokości stacji BP w Elblągu chłopiec został zrzucony z roweru, a następnie kopany po głowie i okładany pięściami.

Pobicie zarejestrował monitoring

Całe zajście zarejestrowały kamery ze sklepu zoologicznego w Elblągu, dzięki uprzejmości właścicielki sklepu opublikowaliśmy nagranie. Po opublikowaniu nagrania zgłosiło się do nas kilku elblążan, którzy rozpoznali agresora oraz przekazali nam informację, dzięki której udało się ustalić, gdzie przebywa kat 11-letniego chłopca.

Wszystkie nasze ustalenia w tej sprawie na bieżąco przekazywaliśmy policji, dzień później – w niedzielę, 27 listopada w godzinach wieczornych policja zatrzymała sprawcę pobicia chłopca.

W tym momencie praca policji się skończyła, a zaczęła prokuratury rejonowej w Elblągu. Prokurator zdecydował się zwolnić z aresztu 30-letniego Piotra U i postawił mu zarzut zagrożony karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Jak udało nam się ustalić, sprawca pobicia działał w recydywie, nie miał ustalonego adresu zameldowania, nie wywiązywał się z dozoru policyjnego, dodatkowo jego mama pracuje w elbląskim Sądzie.

Na bieżąco informowaliśmy Ministerstwo Sprawiedliwości

Powyższe ustalenia przekazaliśmy Ministrowi Sprawiedliwości – Zbigniewowi Ziobro, który w naszym mniemaniu podjął skuteczną interwencję. Prokuratura Okręgowa wykazała rażące błędy w postępowaniu Prokuratury Rejonowej i odebrała jej sprawę pobicia chłopca i przekazała ją Prokuraturze w Kartuzach – ta natychmiast wydała nakaz zatrzymania 30-letniego bandyty.

8 grudnia ubiegłego roku policjanci zatrzymali Piotra U. który przebywał na terenie Malborka. Piotr U. został doprowadzony do Prokuratury w Kartuzach, tam podjęto decyzję o tymczasowym aresztowaniu oraz zmieniono kwalifikację czynu, w tej chwili napastnikowi grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Mecenas Janusz Kaczmarek zajmuje się sprawą. Akt oskarżenia w Sądzie

W trakcie tej sprawy współpracowaliśmy także z ogólnopolskimi mediami i Zbigniewem Stonogą, dzięki któremu rodzicie 11-letniego Michała mają osobistego mecenasa, Janusza Kaczmarka. Zaangażowanie jednego z najlepszych prawników w Polsce, byłego szefa MSWiA oraz byłego Prokuratora Krajowego, sprawiło, że sprawa nabrała tempa.

Jak udało nam się ustalić akt oskarżenia trafił już do Sądu Rejonowego w Elblągu. Do tematu będziemy wracać!

ZOBACZ NAGRANIE Z POBICIA 11-LATKA

  • Bandyta który pobił 11-letnie dziecko na ulicy w Elblągu stanie przed sądem!

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze