Elblążanin będzie dziś walczył w Niemczech! Elblążanin Damian Gołuński będzie dziś walczył w formule K1 w Niemczech.

„NO TO BOOM !!! DZIŚ W NIEMCZECH W FORMULE K1 ZAWALCZY NASZ KLUBOWY KOLEGA Damian Gołuński. DAMIAN CAŁY KLUB JEST Z TOBĄ I TRZYMAMY KCIUKI ZA TWOJE ZWYCIĘSTWO, BO INNA OPCJA NIE WCHODZI W GRĘ, IDZIESZ PO SWOJE.
KTO KIBICUJE DAMIANOWI UDOSTĘPNIA #TEAMDAMIAN” – czytamy na stronie Underground MMA Elbląg

na zdjęciu Damian Gołuński
na zdjęciu Damian Gołuński

W grudniu ubiegłego roku Damian Gołuński zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii początkujący 77kg. Tocząc cztery pojedynki wygrał 3 pokonując kolejno Dawida Jasińskiego (Arrachion Olsztyn), Bartosza Buligę oraz Dawida Rząpa, dając pokaz spokojnego i precyzyjnego boksu oraz solidnych zapasów.

formuła K1

Najprościej opisując, K1 jest formułą walki stworzoną przez ludzi, którzy reprezentując różne style i sztuki walki chcieli współzawodniczyć ze Sobą na ujednoliconych regułach (przy czym nie ograniczając w sposób rażący żadnej z nich).

Formuła K-1 pozwala zawodnikom wywodzącym się z różnych stylów uderzanych konkurować ze sobą o tytuł mistrza. K-1 w celu uczynienia walki bardziej widowiskowej oraz bezpieczniejszej narzuca pewne ograniczenia.

Atrakcyjność tego typu konfrontacji polega na mnogości technik jakie prezentują w ringu zawodnicy. Wiele tutaj nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących postaw samych zawodników. Bywa, że zawodnik mający przewagę nad przeciwnikiem pod względem fizycznym w każdej chwili może zostać znokautowany jednym kopnięciem, czy ciosem pięści. Często: czas, technika i szybkość zawodnika mają w K-1 większe znaczenie niż jego wielkość i siła.

Kibice polubili K-1 przez wzgląd na intensywność i spontaniczność: 80% walk kończy się nokautem. Wyzwalająca się podczas rozgrywek K-1 adrenalina i niepowtarzalna atmosfera na trybunach sprawiają, że coraz więcej ludzi fascynuje się tą formułą walki.Uniwersalne przepisy K1 pozwalają na udział zawodników, uprawiających różne sztuki walki, takie jak : karate, boks, judo, kickboxing, boks tajski, jiu-jitsu, aikido, kung-fu itd.

  • Elblążanin będzie dziś walczył w Niemczech!

Komentarze