Potrzebują do pracy setek Polaków. Pensja od 8 do nawet 12 tysięcy złotych! Deutsche Post właśnie rekrutuje pracowników w Polsce. Niemiecki operator pocztowy szuka u nas 400 kurierów do pracy za Odrą i to tylko w tym roku.

Deutsche Post to potęga – drugi największy pracodawca w Niemczech, zatrudniający pół miliona pracowników. Monachijski oddział operatora pocztowego ma najwyraźniej problemy ze znalezieniem pracowników na rodzimym rynku, dlatego na łowy wybrał się do Polski. Prowadzi właśnie rekrutację 400 kurierów w Polsce – pisze Wyborcza.biz.

Polacy, którzy zdecydują się wyjechać za Odrę, mogą liczyć na 2 tys. euro na początek z perspektywą podwyżki nawet do 3 tys. euro. Oprócz tego trzynastka, premie roczne, dodatki świąteczne i urlopowe.

Z portalu wynagrodzenia.pl wynika, że w Polsce kurier zarabia przeciętnie 2,6 tys. zł brutto.

Czego Deutsche Post oczekuje w zamian? Niemcy nie mają wygórowanych wymagań. Najważniejsze jest prawo jazdy i znajomość języka niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym.

Niemiecka gospodarka już dziś boryka się ze starzejącym się społeczeństwem, dlatego tamtejsze firmy coraz częściej szukają pracowników za granicą, nie tylko w Polsce, ale często również np. na Bałkanach.

Wielka rekrutacja Deutsche Post to nie pierwszy taki przypadek w Polsce. Na Dolnym Śląsku setki pracowników szukały już takie koncerny jak BMW, Porsche, DHL i Siemens. Niemieckie firmy często oferują nawet kursy językowe dla polskich pracowników.

Jak prognozuje firma doradcza Boston Consulting Group, Niemcom w ciągu 15 najbliższych lat będzie brakować 10 mln pracowników.

  • Potrzebują do pracy setek Polaków. Pensja od 8 do nawet 12 tysięcy złotych!

Źródło: money.pl

Komentarze