fot. PKP Intercity

Dodatkowe pociągi na ferie zimowe! PKP Intercity wprowadza dodatkowe pociągi na zbliżające się ferie zimowe.

Na trasach prowadzących w Sudety, Beskidy, Tatry i Bieszczady wyjedzie więcej składów. Przewoźnik wprowadzi też dodatkowe terminy kursowania wybranych pociągów. Specjalny rozkład jazdy na ferie zimowe zacznie obowiązywać od 16 stycznia, ale już teraz można kupować bilety.

Ferie zimowe w Polsce są obchodzone w Polsce etapami z podziałem na województwa. Pierwsi na zimowy wyjazd udadzą się uczniowie z lubelskiego, łódzkiego, śląskiego, podkarpackiego i pomorskiego (16-29.01), następnie: podlaskie i warmińsko-mazurskie (23.01-5.02), kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie (30.01-12.02) i na koniec: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie (13-26.02).

Osoby, planujące wyjazd na ferie zimowe będą mogły skorzystać z szerokiej siatki połączeń PKP Intercity. Do dyspozycji podróżnych będzie ok. 30 pociągów, kursujących do wielu miejscowości turystycznych w górach, m.in. Szklarskiej Poręby, Kudowy-Zdroju, Kłodzka, Wisły, Bielska-Białej, Sanoka, Krynicy-Zdroju czy Zagórza.

Przewoźnik przygotował również bogatą ofertę połączeń dla Zakopanego. Do stolicy Tatr będzie docierać 6 pociągów, w tym 4 kursujące codziennie. Skorzystają z nich m.in. mieszkańcy Trójmiasta, Szczecina, Poznania, Warszawy, Częstochowy czy Krakowa.

PKP Intercity umożliwia zakup biletów krajowych na 30 dni przed podróżą. Na tych, którzy planują wyjazdy z wyprzedzeniem i kupują bilety wcześniej czekają rabaty. W przypadku pociągów ekspresowych można skorzystać z promocji Super Promo, dzięki której, np. składem Express InterCity Premium z Warszawy do Bielska-Białej można pojechać już za 59 zł.

Na wszystkie pociągi obowiązuje oferta Wcześniej – Taniej. W jej ramach, w zależności od terminu zakupu, pasażer otrzymuje rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc.

dziny mogą skorzystać np. z Biletu Rodzinnego czy promocji Duża Rodzina. W obu przypadkach można liczyć na rabat w wysokości 30 proc.

Z takiej samej ulgi skorzystają osoby, które ukończyły 60 rok życia, kupując Bilet Seniora. Natomiast dla planujących wypad tylko na weekend, PKP Intercity proponuje Bilet Weekendowy lub Bilet Weekendowy Max, dzięki którym płacąc raz można podróżować bez ograniczeń. Bilety można kupić w kasach, biletomatach, przez internet na www.intercity.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej IC Mobile Navigator.

  • Dodatkowe pociągi na ferie zimowe!

Źródło: PKP Intercity

Komentarze