FOT. EXPRESS ELBLAG

5 tysięcy złotych za próbę rozjechania policjanta? Trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 5 tysięcy złotych grzywny, to kara o jaką elbląska policja wnioskuje do sądu dla Gracjana Z. za popełnienie wykroczenia drogowego.

19-latek w miniony piątek nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a później próbował przejechać policjanta – funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze, po których Gracjan Z. się poddał.

Wniosek o ukaranie Gracjana Z. został już skierowany do Sądu Rejonowego w Elblągu – mówi Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Wnioskujemy o ukaranie 19-latka trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów oraz grzywną w wysokości 5 tys. zł.

Gracjana Z. czeka również proces karny za czynną napaść na funkcjonariusza.
— Zarzut został mu już przedstawiony. Grozi za to do 10 lat więzienia — dodaje podkom. Nowacki.

To zdarzenie miało miejsce w Jegłowniku około godziny 18.30. Tam policyjny patrol do rutynowej kontroli, próbował zatrzymać samochód osobowy marki Mitsubishi. Kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Zwierzno. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Jak udało nam się ustalić – oficer dyżurny policji w Elblągu do pomocy policjantom z drogówki skierował kilka innych patroli.

Jak informuje Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu – patrol ruchu drogowego próbował zatrzymać do kontroli Mitsubishi. Samochód nie zatrzymał się. W miejscowości Zwierzno auto wypadło z drogi. Gdy policjanci podbiegli żeby zatrzymać kierowcę, on jednak cofnął i próbował przejechać policjanta.

Podczas zdarzenia funkcjonariusze użyli broni. Padły strzały ostrzegawcze. 19-latek wówczas dopiero się poddał.

Nikt nie odniósł obrażeń

Zatrzymanym okazał się 19-letni Gracjan Z. Mężczyzna odpowie między innymi za czynną napaść na funkcjonariusza policji.

Komentarze