fot. Patryk Stasiuk

Lód uniemożliwia pracę portu morskiego w Elblągu. Port morski w Elblągu nie pracuje z powodu zalodzenia torów wodnych na rzece Elbląg i Zalewie Wiślanym.

Jak informuje Radio Olsztyn przerwa potrwa tak długo, jak długo utrzyma się silny mróz. Na Zalewie Wiślanym nie ma lodołamaczy, podobnie jest po stronie rosyjskiej. Sytuacja zmieni się po wybudowaniu kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, kiedy skróci się droga wodna z Zatoki Gdańskiej do Elbląga i małych portów zalewowych. Wtedy z pewnością pojawią się lodołamacze.

„Lód na szlaku wodnym jest na razie barierą nie do przejścia, głównie ze względu na bezpieczeństwo barek i statków. Te pływające po Zalewie Wiślanym nie mają tzw. klasy lodowej – powiedział w rozmowie z Radio Olsztyn dyrektor elbląskiego Portu Morskiego Arkadiusz Zgliński.

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444. 

  • Lód uniemożliwia pracę portu morskiego w Elblągu

Źródło: Radio Olsztyn

Komentarze