Nowy taryfikator mandatów na 2017 rok! Sprawdź za co zostaniemy ukarani dotkliwiej od 1 stycznia?

Od nowego roku większy nacisk zostanie położony na wymuszenia pierwszeństwa. Warto pamiętać, że maksymalny limit jaki możemy „uzbierać” to 24 punkty karne, chyba, że prawo jazdy mamy mniej niż rok – wtedy limitowani jesteśmy tylko do dwudziestu punktów.

Nie będzie można zredukować – jak dotychczas – sześciu z nich poprzez specjalne szkolenie. Teraz, po przekroczeniu limitu, zostaniemy skierowani na kurs doszkalający. Nawet wtedy przez 2 lata będziemy musieli mieć się na baczności, bowiem kolejne 3 mandaty skutkują utratą uprawnień.

Od nowego roku policja surowiej będzie karać za następujące wykroczenia: spowodowanie niebezpieczeństwa poza drogą publiczną (6 punktów), jazda po chodniku (5 punktów), wymuszenie pierwszeństwa na tramwaju (6 punktów) czy wyprzedzanie auta skręcającego w lewo z niewłaściwej strony (3 punkty).

Jeśli zablokujemy pasażerom komunikacji miejskiej dostęp do np. autobusu, na nasze konto zostanie doliczona kwota 3 punktów karnych.

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444. 

  • Nowy taryfikator mandatów na 2017 rok!
  • Od nowego roku większy nacisk zostanie położony na wymuszenia pierwszeństwa
  • Maksymalny limit jaki możemy „uzbierać” to 24 punkty karne chyba, że prawo jazdy mamy mniej niż rok – wtedy limitowani jesteśmy tylko do 20 punktów

Komentarze