fot. Express Elblag

Gdzie w Polsce żyje się najgorzej? Odpowiedź brzmi w Elblągu. Gazeta „Newsweek” opublikowała ranking oaz dobrobytu i czarnych dziur biedy.

Zestawienie, w których z miast żyje się najlepiej, a w których najgorzej zostało przygotowane głównie na podstawie danych gromadzonych przez GUS.

Uwzględniony w badaniu został: poziom bezrobocia, wysokość średniej płacy, procent populacji pobierającej zasiłki socjalne powierzchnię użytkową mieszkania na osobę, przestępstwa na 1000 mieszkańców, odsetek dzieci objętych edukacją przedszkolną, procent populacji legitymujący się wyższym wykształceniem i frekwencję wyborczą.

Powiat elbląski w rankingu zajął przedostatnie miejsce, gorzej żyje się już tylko w powiecie grudziądzkim. Jesteśmy więc czarną dziurą biedy. A jakie miasta są oazami dobrobytu według rankingu gazety „Newsweek”? Sopot, Warszawa i Poznań to te miasta, w których żyje się w Polsce najlepiej.

Co prawda publikacja powstała 2 lata temu, ale jeśli chodzi o nas powiat nie sądzimy by podskoczył on w rankingu do góry… Pełny raport można zobaczyć TUTAJ.

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444. 

300 metrów nad elbląskim cmentarzem w noc Wszystkich ŚwiętychMinionej nocy, gdy deszcz przestał padać, wróciliśmy w okolice cmentarza Agrykola w Miasto Elbląg, aby nagrać dłuższe ujęcia i z wyższej wysokości, bo aż z 300 metrów. Zobaczcie miliony światełek, które raz do roku rozjaśniają najbardziej czarne niebo… (kliknijcie na dole ekranu w ustawienia aby obejrzeć film w jakości HD)

Opublikowany przez Express Elblag na 2 listopad 2016

  • Gdzie w Polsce żyje się najgorzej? Odpowiedź brzmi w Elblągu
  • Sopot, Warszawa i Poznań to te miasta, w których żyje się w Polsce najlepiej

Źródło: Newsweek

Komentarze