fotolia

Przyszły rok będzie trudny dla banków i ich klientów. Kilka lat temu działające w Polsce banki przynosiły wyższe zyski niż te z pozostałych krajów Europy Środkowej.

Od pewnego czasu ta sytuacja się jednak odwraca. Na odwrotny i niepokojący trend zwracają uwagę autorzy raportu firmy doradczej Deloitte.

Ich zdaniem ta sytuacja odbije się negatywnie na klientach banków, którzy będą więcej płacili za udzielane im kredyty, zarówno konsumenckie, jak i hipoteczne.

Jaka jest tego przyczyna? Przyczyn jest kilka. To między innymi bankructwo SK Banku, redukcja opłat interchange, wprowadzenie podatku bankowego, czy mająca wejść w życie ustawa spreadowa – wyjaśnił Grzegorz Cimochowski z Deloitte.

Autorzy raportu wskazują, że ratunkiem dla banków, które już od pewnego czasu zmniejszają zatrudnienie i zamykają oddziały, może być postawienie na bankowość internetową. Dodają, że w tej kategorii Polska już teraz jest liderem w regionie.

  • Przyszły rok będzie trudny dla banków i ich klientów
  • Na odwrotny i niepokojący trend zwracają uwagę autorzy raportu firmy doradczej Deloitte
  • Ta sytuacja odbije się negatywnie na klientach banków, którzy będą więcej płacili za udzielane im kredyty, zarówno konsumenckie, jak i hipoteczne

Źródło: Money.pl


W każdej sprawie, która Was bulwersuje lub raduje – możecie zgłosić się do nas, wysyłając e-mail na kontakt@expresselblag.pl lub przesyłając wiadomość anonimowo przez tzw. szybki kontakt, z pozycji naszej strony, klikając tutaj.

Komentarze