Ilustracja do tekstu

Ruszył program Mieszkanie+, nie ma w nim Elbląga… 17 listów intencyjnych między spółką realizującą pilotaż programu Mieszkanie Plus – BGK Nieruchomości a jednostkami samorządu terytorialnego podpisano w środę w różnych miastach Polski.

W ich efekcie może powstać ponad 6 tys. mieszkań – podało BGK Nieruchomości w komunikacie.

Wstępnie wytypowane do realizacji działań inwestycyjnych zostały nieruchomości w Białej Podlaskiej, Chorzowie, Dębicy, Gliwicach, Katowicach, Kobyłce, Nowej Dębie, Pelplinie, Poznaniu, Radomiu, Skawinie, Stalowej Woli, Starogardzie Gdańskim, Trzebini, Tychach, Wałbrzychu i Wrześni.

„To działki o łącznej powierzchni ponad 67 ha, na których powstaną dostępne cenowo mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności. (…)

Jak dodał, BGK Nieruchomości jako spółka odpowiedzialna za pilotaż programu Mieszkanie Plus, zadeklarowała też podjęcie działań zmierzających do finansowania i organizacji inwestycji.

Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus realizowane będą na zasadach rynkowych, bez angażowania pieniędzy podatników.

Mieszkania, jakie powstaną we wskazanych przez poszczególne gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, dostępnymi także dla słabiej uposażonych rodzin.

To pozwoli im m.in. ograniczyć konieczność zadłużania się oraz wzmocni ich mobilność i elastyczność na rynku pracy.

Najemcy otrzymają również możliwość pozyskania lokali na własność w perspektywie kilkudziesięciu lat. Elbląg nie znalazł się na liście i pytanie, czy w ogóle się znajdzie?

Program Mieszkanie+ miał być skierowany do osób młodych, a szczególnie do osób, których nie stać na mieszkanie z powodu niskich zarobków.

Tymczasem program ruszy w takich bogatych miastach jak: Poznań, czy Katowice. Elbląg jak zwykle został pominięty, nie ma co się dziwić, że każdy, kto może stąd wyjeżdża.

I jeszcze jedno Panie i Panowie z partii rządzącej, proszę już więcej nic nie mówić o zrównoważonym rozwoju…

  • Ruszył program Mieszkanie+, nie ma w nim Elbląga…
  • W efekcie może powstać ponad 6 tys. mieszkań
  • Elbląg nie znalazł się na liście i pytanie, czy w ogóle się znajdzie?
  • Tymczasem program ruszy w takich bogatych miastach jak: Poznań, czy Katowice

Źródło: PAP


W każdej sprawie, która Was bulwersuje lub raduje – możecie zgłosić się do nas, wysyłając e-mail na kontakt@expresselblag.pl lub przesyłając wiadomość anonimowo przez tzw. szybki kontakt, z pozycji naszej strony, klikając tutaj.

Komentarze