Polacy boją się zamachu na ŚDM

Polacy boją się zamachu podczas ŚDM. Tak wynika z sondażu SW Research dla „Newsweeka” Prawie połowa badanych zakłada najgorszy scenariusz.

45% z badanych Polaków zakłada zamach podczas Światowych Dni Młodzieży, przeciwnego zdania jest 35%, 20% nie ma zdania na ten temat.

Polskie władze, jednak uspakajają, że nie ma takiego zagrożenia i służby są znakomicie przygotowane do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży.

Służby nie raportują o zagrożeniu w Polsce, ale to nie znaczy, że lekceważymy jakiekolwiek sygnały o sytuacji, która ma miejsce poza granicami naszego kraju.

Na moje polecenie już po zamachu w Brukseli z marca tego roku, zwiększona została liczba patroli policji i Straży Granicznej.

Codziennie do czasu zakończenia Światowych Dni Młodzieży ponad 7,5 tys. policjantów dodatkowo patroluje polskie ulice, lotniska, dworce kolejowe, centra handlowe i inne miejsca, w których mamy do czynienia z dużym skupiskiem ludności – mówi w rozmowie z PAP Minister MSWiA Mariusz Błaszczak.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 27-31 lipca. Główne uroczystości odbędą się na krakowskich Błoniach. Następnie pielgrzymi przeniosą się do Brzegów.

11 maja przytoczyliśmy historię naszego czytelnika:

Pewnego dnia w okolicach dworca przechodził młody muzułmanin z plecakiem. W pewnym momencie przewrócił się i cała zawartość jego plecaka znalazła się na placu. Zdecydowana większość osób nie zareagowała. Pomóc muzułmaninowi zdecydowała się właśnie koleżanka naszego czytelnika.

Kiedy kobieta zdecydowała się na pomoc obcokrajowcowi, wywiązała się między nimi rozmowa. Obcokrajowiec zapytał, czy dziewczyna jest stąd?

Po pozytywnej odpowiedzi na to pytanie, obcokrajowiec w formie wdzięczności uprzedził dziewczynę mówiąc: „wyjedź z Krakowa na czas Światowych Dni Młodzieży.” Dziewczyna bardzo to przeżyła, ponieważ odebrała jego słowa bardzo wiarygodnie. Obcokrajowiec wypowiedział je w podziękowaniu za udzielenie mu pomocy.

  • Polacy boją się zamachu podczas ŚDM

 

Komentarze