fot. Express Elblag

Stare Miasto w Elblągu przed wielką sportową imprezą. Zobaczcie film z drona nagrany dziś, w piątek 15 lipca 2016 roku. Trwają przygotowania do Garmin Iron Triathlon.

Przed zawodnikami startującymi w Garmin Iron Triathlon, najstarszym cyklu triathlonowym w Polsce, pozostała już tylko jedna edycja, która odbędzie się w niedzielę 17 lipca w Elblągu. To tu będzie miał miejsce wielki finał, podczas którego poznamy zwycięzcę klasyfikacji generalnej, i w którym do wygrania będzie samochód osobowy marki Peugeot!

Jak co roku, do klasyfikacji generalnej cyklu liczą się 4 najlepsze starty na dystansie 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegu) lub 4 najlepsze zawody na dystansie 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). Zawodnicy mogli rywalizować w Piasecznie, w Ślesinie k. Konina, w Radkowie w Górach Stołowych, w Stężycy na Kaszubach i już 17 lipca triathloniści zmierzą się na przepięknych trasach w Elblągu.

Do niedzielnej rywalizacji zgłosiło się już prawie 650 zawodników i zawodniczek. Swoją obecność potwierdził Łukasz Kalaszczyński, który jest faworytem tegorocznego cyklu i ma już na swoim koncie 3 zwycięstwa w tym sezonie.

W Elblągu nie zabraknie również Tomasza Szali czy Filipa Przymusińskiego, Marcina Ławickiego oraz Krzysztofa Augustyniaka. Do Elbląga przyjedzie także Krzysztof Wieszczek, aktor, który zadebiutował w triathlonie podczas tegorocznych zawodów Garmin Iron Triathlon Piaseczno.

Triathloniści wystartują przy rzece Elbląg, następnie zmierzą się z szybką i widowiskową trasą kolarską, by ukończyć zawody biegiem, którego trasa poprowadzona będzie między innymi przez ścisłe centrum Starego Miasta w Elblągu.

– Elbląg, który debiutuje zarówno w cyklu Garmin Iron Triathlon, jak i na polskiej mapie imprez triathlonowych, ma doskonałe warunku do uprawiania tej dyscypliny sportu. – powiedział Marcin Florek, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

– Lokalizacja strefy zmian nad samą rzeką Elbląg przy Bulwarze Zygmunta Augusta, położenie centrum zawodów wraz z expo oraz wytyczenie trasy biegowej ulicami Starego Miasta i mety u stóp katedry św. Mikołaja powoduje, że będą to wyjątkowo widowiskowe i atrakcyjne zawody” – dodał.

Komentarze