fot. X-News

„Dziewięć kilometrów jechaliśmy trzy godziny”. Kierowcy zbulwersowani korkami na autostradzie A1. Tym, którzy w miniony weekend podróżowali autostradą, pozostaje współczuć.

Wideo: X-News

Autostradą A1 jedziesz dłużej niż starą „jedynką”

W kilkukilometrowych korkach musieli stać kierowcy w woj. kujawsko-pomorskim, by wjechać na autostradę A1 w stronę Gdańska. Gdy dotarcie do bramek zajmowało ponad godzinę, operator autostrady zdecydował się je podnieść. Sami podróżujący byli zbulwersowani. O kilometrowych korkach informowali nas także elblążanie, którzy wracali z południa Polski. „Gdybyśmy wiedzieli, że zapłacimy za taką podróż, to pojechalibyśmy starą „jedynką”. Już dawno byśmy byli w Elblągu.” – napisali nam Czytelnicy w wiadomości przesłanej na „Szybki Kontakt z Express Elblag”.

W ostatni weekend płynność ruchu na A1 zaburzały też kolizje, jak również korki tworzące się na wjazdach do rzadko rozlokowanych stacji paliw – w woj. kujawsko-pomorskim samochody wypełniły cały pas zjazdowy na stację.

Winiety rozwiązałyby problem

Zdarzeń drogowych na autostradach uniknąć nie sposób. Miejmy natomiast nadzieję, że w najbliższych latach zostanie udoskonalona infrastruktura.

Korki na bramkach mogłyby zostać całkowicie wyeliminowane, gdyby Polska zdecydowała się na wprowadzenie, z powodzeniem stosowanych na południu Europy, winiet autostradowych, czy np. funkcjonującego w Norwegii systemu poboru opłat z możliwością zarejestrowania karty kredytowej w systemie (umieszczone nad drogami kamery odczytują numery rejestracyjne pojazdów i na tej podstawie są automatycznie pobierane stosowne kwoty) oraz trybem półautomatycznym, w którym do trzech dni po przejechaniu danymi odcinkami dróg można wnieść opłatę za pośrednictwem internetu.

Źródło: X-News/motofakty.pl

Komentarze