Ukrainiec zgwałcił 15-latkę

Ukrainiec zgwałcił 15-latkę. Zarzuty w związku ze sprawą gwałtu na 15-letniej mieszkance Gdańska usłyszał 21-letni obywatel Ukrainy.

Zdaniem śledczych, mężczyzna zgwałcił dziewczynę w jednym z mieszkań w Gdańsku Letniewie. Do zdarzenia miało dojść w weekend, podczas imprezy.

We wtorek, 5 lipca, późnym wieczorem zakończyło się przesłuchanie podejrzanego. – Mężczyzna nie przyznał się do zarzutu i składał wyjaśnienia – poinformował Maciej Chełstowski, zastępca prokuratora rejonowego Gdańsk Oliwa, cytowany przez Radio Gdańsk.

Pozostałych pięciu mężczyzn – także Ukraińców – prokurator przesłuchał w charakterze świadka i zwolnił.

Śledczy nie ujawniają treści wyjaśnień podejrzanego. W środę przed południem sąd zdecyduje o jego aresztowaniu.

Jak poinformowała Tatiana Paszkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Gdańskim, podejrzany nie przyznał się do winy, ale składał wyjaśnienia.

Gdański sąd aresztował go na trzy miesiące. To nie pierwszy zatrzymany w tej sprawie. W środę do aresztu trafił 21-letni obywatel Ukrainy, który usłyszał zarzut zgwałcenia 15-letniej dziewczyny. Grozi mu 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę podczas zakrapianej alkoholem imprezy w jednym z mieszkań w Gdańsku Letnicy. Brało w niej udział kilka osób, wśród nich grupa Ukraińców, których nastolatka poznała przez internet. Pozostali zostali przesłuchani w charakterze świadków i zwolnieni.

  • Ukrainiec zgwałcił 15-latkę
  • 21 letni Ukrainiec otrzymał zarzuty
  • mieszkanka Gdańska została zgwałcona przez Ukraińca

Źródło: Radio Gdańsk

Komentarze