fot. http://www.marksfilm.info/

Największa gwiazda disco polo – dziś koncert Zenona Martyniuka z zespołem Akcent! Jego występy na żywo gromadzą tłumy, a w internecie ma miliony widzów. Zenek z zespołem Akcent wystąpi dziś na Letniej Scenie Mierzei Wiślanej.

Martyniuk to prawdziwa gwiazda muzyki disco polo. Jest bardzo lubiany i niezwykle wyczekiwany. Wielu elblążan wybiera się dziś na ten koncert do Krynicy Morskiej. Właśnie tam, na Letniej Scenie Mierzei Wiślanej wystąpi dla Was zespół AKCENT z Zenonem Martyniukiem na czele!

Grupa AKCENT – zespół istniejący od 1989 roku, autorzy takich ponadczasowych hitów jak „Królowa nocy”, „Siwy koniu”, „Dziewczyna z klubu disco”, „Przez Twe oczy zielone” oraz topowych w ostatnim czasie przebojów „Przekorny los” czy „Prawdziwa miłość to Ty”.

Powiedzmy sobie szczerze, dorobku zespołu jak i ich działalności nie trzeba chyba nikomu przedstawiać! Choć nie każdy taki rodzaj muzyki lubi, to każdy hity Martyniuka na pewno kojarzy. Akcent na tanecznej scenie, polskiej muzyki disco istnieje już prawie 30 lat. Grupa od 1989 roku wydała kilkadziesiąt krążków, a Zenon Martyniuk od kilku ponownie porywa tłumy.

W 1991 roku ukazała się pierwsza kaseta zespołu, zatytułowana po prostu „Akcent 1”. Znalazły się na niej pierwsze przeboje zespołu: „Chłopak z gitarą”, „Dajcie mi gitarę”, „Tabu tibu”.

W latach 2006-2015 rośnie coraz bardziej popularność zespołu. Zespół wydaje hit za hitem między innymi takie utwory jak: „Czemu jesteś tak dziewczyno” – piosenka podczas festiwalu w Ostródzie w roku 2007 otrzymuje nagrodę główną Gran Prix festiwalu. Rok 2008 to produkcja nowych utworów, które są grane przede wszystkim na koncertach i klubach. W latach 2009 -2014 zespół nie zwalnia tępa i powstają kolejne hity, które śpiewa cała Polska. Między innymi: „Szczęśliwa Gwiazda”, „Tańcząca w deszczu”, które to po raz kolejny też zdobywają nagrody publiczności na festiwalu w Ostródzie.

Dla Zenka Martyniuka i zespołu Akcent bardzo ważną datą jest rok 2014. Właśnie wtedy utwór „Przez Twe oczy Zielone” otrzymuje nagrodę publiczności na festiwalu w Ostródzie i staje się mega hitem, który nuci cała Polska. Słuchają go nie tylko dorośli lecz i dzieci – muzyka Zenka trafia więc do kilku pokoleń.

Wszystkie media zarówna telewizja, internet, prasa piszą o zespole Akcent, który jest niekwestionowanym liderem Disco Polo. O popularności świadczą liczby w internecie. Kanał YouTube zespołu Akcent bije rekordy popularności. Teledyski Zenka oglądają miliony. Żaden inny zespół disco polo nie jest tak popularny w serwisie YouTube jak grupa Akcent.

Dziś 6 lipca (środa) koncert Zenona Martyniuka z zespołem AKCENT w Krynicy Morskiej, na Letniej Scenie Mierzei Wiślanej, która stoi przy Bulwarze Słonecznym.

Bilety na koncert jeszcze są. Kosztują 35 zł a nabyć je możecie na Scenie Letniej oraz w portalach KupBilecik i biletyna.pl

Start imprezy zaplanowano na godzinę 20.30. Od 21 na scenie pojawią się supporty, a późnym wieczorem wystąpi zespół Akcent z Zenonem Martyniukiem.

Przed gwiazdą wieczoru wystąpi Łukasz Gesek – nasza lokalna gwiazda muzyki disco. Zespół znany jest z takich przebojów jak: „Na koncercie w dyskotece”, „Nago, Nago…”, czy „Dziewczyna w bikini”.

Łukasz Gesek – urodził się 27.03.1982r w Elblągu. Od najmłodszych lat „związany jest z muzyką”, gra na kilku instrumentach: gitara, pianino, śpiewa oraz komponuje. Przez całe życie wykonywał zróżnicowaną muzykę, nigdy nie zamykał się tylko w jednym nurcie, ponieważ jak mówi sam o sobie „nie znoszę nudy…”. Jest założycielem lokalnych zespołów rockowych: SOBOTA i PROJEKT M oraz zespołu imprezowo-weselnego LP.

GESEK występował również w drugiej edycji muzycznego show – Bitwa na Głosy, realizowanego przez TVP2. W programie Łukasz należał do zespołu wokalistów u boku Ryszarda Rynkowskiego. Zespół zdobył drugie miejsce i serca widzów z całej Polski. Elblążanie wywalczyli również nagrodę pieniężną w kwocie 10.000 zł., którą w całości przekazali dla Fundacji Elbląg. Zespół nagrał dwupłytowy album pn. Razem, który zdobył status Złotej Płyty.

Komentarze