Rowerowy patrol policji

Wynosili skradzione przedmioty z Grochowskiej, trafili na rowerowy patrol. Mariola K., Paweł L., Dawid K., oraz Kamil J. to czwórka włamywaczy, którą na gorącym uczynku zatrzymał policyjny patrol rowerowy.

Zdarzenie miało miejsce na jednej z posesji przy ul. Grochowskiej. Trzech mężczyzn i kobieta wynosili właśnie skradzione z domu przedmioty. Teraz odpowiedzą za kradzież z włamaniem.

Było chwile po godzinie 1.00 w nocy, gdy dyżurny policji wysłał na ul. Grochowską najbliższy patrol, który był na Starym Mieście. Był to patrol rowerowy a zgłoszenie dotyczyło dziwnych odgłosów dochodzących z jednego z domów.

Policjanci przyjechali na miejsce, a że rower nie hałasuje to chwilę przyglądali się poczynaniom włamywaczy którzy latarkami oświetlali sobie miejsce gdzie wynosili skradzione z domu przedmioty. Policjanci widząc kilka osób wezwali do pomocy drugi patrol.

Na miejscu zatrzymano cztery osoby 43-letnią kobietę oraz trójkę mężczyzn w wieku 18, 25 i 32 lat. Jak się okazało sprawcy upatrzyli sobie ten właśnie dom ponieważ byli przekonani, że w tej chwili nikogo tam nie ma. Z wnętrza wynieśli część sprzętu AGD oraz metalowe elementy.

Jak ustalili policjanci, włamywacze dostali się do środka wyważając najpierw okno a następnie drzwi. Resztę tak rozpoczętego wieczoru cała czwórka spędziła w celach policyjnego aresztu.

Przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Wynosili skradzione przedmioty z Grochowskiej, trafili na rowerowy patrol
  • Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności dla sprawców

Komentarze