fot.Newsweek

Przez 3 godziny wpuścili 10 samochodów. Przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży Polska zawiesiła umowę o małym ruchu granicznym z Rosją i Ukrainą.

Choć Mały Ruch Graniczny miał być zawieszony od poniedziałku – o czym poinformowały rosyjskie władze, kilometrowy korek utworzył się przed granicą z Polską już w niedzielę.

Obywatele Rosji będą mogli wjechać do Polski tylko na podstawie wiz. Reakcja Rosjan na tę decyzję była natychmiastowa i analogiczna. Rosjanie nie wpuszczali do kraju polskich aut. Już wieczorem po rosyjskiej stronie granicy powstały gigantyczne korki.

„na 3 godziny wpuszczają 10 samochodów”- mówi jeden z uczestników gigantycznego korka na granicy. „Stoimy, stoimy i stoimy, w ogóle nie wpuszczają, telefony do ambasady nic nie dają” – mówi inny uczestnik.

Jak donosi RMF24 Rosjanie celowo spowalniają odprawy na przejściach z Polską. Rosyjscy celnicy wprost przyznają, że dostali polecenie, żeby wolniej odprawiać polskie pojazdy. Myśmy apelowali, żeby przyspieszyli te odprawy. Oni powiedzieli dokładnie, zacytuję: działamy według instrukcji – mówił Ryszard Chudy z Izby Celnej w Olsztynie.

O sprawie wcześniej poinformowaliśmy Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

express-w-twojej-sprawie

  • Przez 3 godziny wpuścili 10 samochodów
  • Rosjanie celowo spowalniają odprawy na przejściach z Polską
  • O sprawie wcześniej poinformowaliśmy Ministerstwo Spraw Zagranicznych
  • Mały Ruch Graniczny zawieszony!
  • Do tematu będziemy wracać

Źródło: RMF FM/Express Elblag

Komentarze