fot. chosse.wordpress.com

Morze wyrzuciło na plażę ciało mężczyzny, który w niedzielę wszedł do morza w Krynicy Morskiej i z niego nie wyszedł.

W niedzielę przez prawie trzy godziny poszukiwały go służby. Poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem i akcję przerwano. O sprawie informuje TVN24.

– O godzinie 4:38 otrzymaliśmy z WOPR-u z Sopotu informację, że ciało tego mężczyzny, którego wczoraj szukaliśmy, wypłynęło na plażę w rejonie Krynicy Morskiej, czyli tam, gdzie były prowadzone poszukiwania – powiedział w poniedziałek rano dyżurny Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni.

Akcja na morzu i lądzie

Mężczyzny szukano w niedzielę, po tym, jak wszedł do morza i z niego nie wyszedł. Jak informował dyżurny straży pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, mężczyzna miał około 40 lat. Akcja poszukiwawcza prowadzona była na morzu i na plaży, w okolicach centralnego wejścia. Brały w niej udział dwie jednostki straży pożarnej i szybka łódź ratownicza ze Sztutowa.

Po blisko trzech godzinach poszukiwania przerwano. – Przerwaliśmy aktywne poszukiwania o godzinie 21:30. Osoby nie odnaleziono – mówił w niedzielę wieczorem dyżurny gdyńskiego SAR-u.

Co roku ludzka brawura i nieznajomość zasad bezpiecznej kąpieli zbierają śmiertelne żniwo. W sezonie letnim tonie wiele osób. Statystyki pokazują, że w Polsce, każdego dnia podczas wakacji tonie ok. 10 osób. Woda to żywioł i niektóre wypadki trudno jest przewidzieć. Znajomość podstawowych reguł bezpieczeństwa nad wodą zmniejsza ryzyko śmierci w wodzie.

  • Morze wyrzuciło na plażę ciało mężczyzny
  • Mężczyzna w niedzielę wszedł do morza w Krynicy Morskiej i z niego nie wyszedł.
  • Poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem i akcję przerwano.

Źródło: X-News/TVN24

Komentarze