fot. Express Elblag

Dachowanie przez głęboki rów w miejscowości Żurawiec. Kierowca tego dostawczego auta trafił do szpitala. Na chwilę obecną nieznany jest jego stan zdrowia.

Do tego wypadku doszło dziś około godziny 14.20 w miejscowości Żurawiec. Kierujący dostawczym autem mężczyzna, wypadł z drogi, wpadł do głębokiego rowu wypełnionego wodą i dachował.

Jak mówili nam policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, którzy pracowali na miejscu wypadku – prędkość pojazdu musiała być bardzo duża. Dostawcze auto wypadło z drogi, wpadło do rowu wypełnionego wodą, ale i ta przeszkoda nie powstrzymała pojazdu. Dostawczak koziołkował i zatrzymał się w polu. Najprawdopodobniej to właśnie nadmierna prędkość przyczyniła się do tego zdarzenia.

Wyjaśniają okoliczności wypadku

Policjanci na chwilę obecną nie wiedzą jaki jest stan zdrowia kierowcy, który podróżował sam. Na ten moment dokładna przyczyna wypadku też nie jest znana.

– W chwili gdy zabierali mężczyznę ratownicy medyczni, był przytomny. Na ten moment nie wiemy czy był trzeźwy. Przekonamy się dopiero po wykonanych badaniach krwi w szpitalu. Sprawdzamy jak doszło do zdarzenia. Prędkość na pewno była duża, ale do wypadku mogło dojść przez awarię pojazdu lub z innych przyczyn. Sprawdzamy. – dodają policjanci z drogówki.

Brawura, nadmierna prędkość, pewność siebie – to częste przyczyny takich wypadków jak ten. W miejscowości w której doszło do tego zdarzenia kolejnym elementem, który mógł przyczynić się do tego zdarzenia, jest droga. Wąska i miejscami wyboista. Wystarczy chwila nieuwagi aby doszło do tragedii.

 

Po pierwsze – ograniczone zaufanie

– Należy przede wszystkim przestrzegać zasadę ograniczonego zaufania. – mówią policjanci. – Nie tylko do pojazdów nadjeżdżających z przeciwnej strony ale do wszystkiego wokół. W każdej chwili na drogę może wybiec zwierzę, wyjść człowiek itp. W każdej chwili nasze auto może ulec awarii. Bezpieczna prędkość daje więcej szans na mniej dotkliwe skutki. Bądźmy rozważni podczas wakacyjnych podróży. – dodają w rozmowie z Express Elblag policjanci z Elbląga.

express-w-twojej-sprawie

  • Dachowanie przez głęboki rów w miejscowości Żurawiec.
  • Kierowca tego dostawczego auta trafił do szpitala.

Komentarze