fot. sport.interia.pl

Rzut karny Błaszczykowskiego powinien być powtórzony! Wczoraj Portugalia przerwała nasz wspaniały marsz do finału Euro 2016. Mecz był wyrównany, wszystko musiały rozstrzygnąć rzuty karne, jak się okazuje, rzut karny Kuby powinien być powtórzony.

Zgodnie z przepisami, w momencie uderzenia bramkarz musi stać na linii bramkowej. Jak widać na powtórkach, podczas strzału Kuby Błaszczykowskiego, Rui Patricio lekko wysunął się do przodu!

Przepis wyraźnie mówi, że bramkarz nie może zrobić kroku w przód przed strzałem, natomiast może ruszać się w bok. Czasami dzieje się to tak szybko, że sędziowie nie reagują, bo nie mają szans zauważyć tego. Jeżeli tak było teraz, karny według przepisów powinien zostać powtórzony – mówi były bramkarz reprezentacji Polski, Radosław Majdan.

Zobacz wideo:

W sporcie duże znaczenie ma szczęście i żeby wygrywać, te szczęście trzeba mieć, ciężko, więc winić piłkarzy, czy sędziów, w meczu ze Szwajcarią szczęście było z nami, wczoraj go zabrakło, trudno, taki jest sport.

Dziś piłkarze wrócili do kraju, wszyscy jesteśmy dumni z naszej reprezentacji, pokazaliśmy dziś to na lotnisku witając piłkarzy, oni są dumni z nas, a my z ich i to jest najważniejsze.

Co więcej, żegnamy się z Euro 2016 nie przegrywając ani jednego meczu (90 minut) i tracąc jedynie 2 bramki, w tym jedna to bramka Euro 2016.

Za dwa miesiące rozpoczynamy eliminacje do MŚ, gdzie nasza reprezentacja będzie dalej pisać piękną historię!

  • Rzut karny Błaszczykowskiego powinien być powtórzony

Komentarze