Potrącenie na ulicy Robotniczej fot. Express Elblag

Kolejne potrącenie na pasach. Coraz częściej dochodzi do potrąceń na przejściach dla pieszych, wczoraj do jednego z nich doszło na ulicy Robotniczej.

Ulica Robotnicza, przejście dla pieszych koło Kościoła Matki Boskiej Królowej Polski. To tu wczoraj doszło do potrącenia 50 – letniej kobiety.

73-letni mężczyzna jadący samochodem osobowym VW Golf nie zauważył przechodzącej na przejściu dla pieszych kobiety i uderzył ją bokiem auta. Mężczyzna odstawił samochód na chodniku i sprawdził, czy kobiecie potrzebna jest pomoc.

Na miejsce zdarzenia przyjechało pogotowie, na szczęście kobieta nie doznała większych obrażeń, nie było potrzeby zabierania jej do szpitala, sama o własnych siłach doszła do domu.

Na miejsce zdarzenia przyjechała również policja, która ukarała kierowcę mandatem w wysokości 500 złotych. Elbląska policja po raz kolejny apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

„ Kierujących prosimy o większą ostrożność i zmniejszenie prędkości w rejonach przejść dla pieszych, szczególnie tych, gdzie nie ma świateł. Pamiętajmy także aby ułatwić pieszym przejście przez jezdnię, szczególnie osobom starszym, które nie są już tak sprawne i często mają problemy z poruszaniem się ” – mówi Jakub Sawicki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

  • Kolejne potrącenie na pasach
  • Kobieta nie doznała większych obrażeń
  • Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł

Komentarze