Surowsze kary za znęcanie się nad zwierzętami

Będą surowsze kary za znęcanie się nad zwierzętami! W resorcie sprawiedliwości trwają prace nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Ich celem jest surowsze karanie osób znęcających się nad nimi.

Obecnie za znęcanie się nad zwierzętami, sądy mogą orzec karę dwóch lat pozbawienia wolności, a w przypadkach szczególnego okrucieństwa do trzech lat.

Rząd chce podnieść kary za zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi do trzech lat pozbawienia wolności, a w przypadku dokonania tego ze szczególnym okrucieństwem do pięciu lat więzienia.

Oprócz kary pozbawienia wolności ma być także kara grzywny, która będzie trafiać do organizacji broniącej praw zwierząt. Miałaby ona wynosić od 1000 zł do 100 000 z.

od 2008 r wzrosła liczba osób skazanych za znęcanie się nad zwierzętami, a spadła liczba orzeczonych kar za zabijanie zwierząt. Dzięki nowelizacji ma się to zmienić.

Wczoraj informowaliśmy o mężczyźnie, który wyrzucił małego kundelka z 3 piętra, mężczyzna w więzieniu spędzi najwyżej 2 lata, właśnie dla takich ludzi kara będzie surowsza, więcej o kundelku wyrzuconym z okna pisaliśmy TUTAJ.

  • Będą surowsze kary za znęcanie się nad zwierzętami!
  • Nawiązka będzie wynosić od 1000 do 100 000 zł
  • Rząd chce podnieść kary za zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi do trzech lat pozbawienia wolności

Komentarze