Niebezpieczny pocisk rakietowy znaleziony w Bażantarni!

Niebezpieczny pocisk rakietowy znaleziony w Bażantarni!. Policjanci z Elbląga zabezpieczali miejsce znalezienia radzieckiego pocisku rakietowego z czasów II Wojny Światowej.

Policję zaalarmował elblążanin, który zauważył wystający z ziemi czubek pocisku. Okazało, się, że to niewybuch z czasów II wojny światowej. Niebezpieczny pocisk rakietowy zabrali braniewscy saperzy. Zostanie zneutralizowany na poligonie.

Dzisiaj w parku Bażantarnia od godziny 12. do 14. policjanci, z grupy minersko-pirotechnicznej, zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu. Znalazł go spacerujący po lesie mężczyzna. Okazało się, że to radziecki pocisk rakietowy z czasów II Wojny Światowej o wadze około 50 kilogramów.

Ten relikt II WŚ jest niezwykle niebezpieczny, gdyż wskutek zmiany temperatury (po wyciągnięciu go z ziemi), gwałtownego przemieszczenia (rzucania, układania) może detonować. Pocisk zabrali braniewscy saperzy, którzy zdetonują go na poligonie.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym Policję wskazując dokładne miejsce ich położenia.

Co więcej takie miejsce należy oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione.

  • Niebezpieczny pocisk rakietowy znaleziony w Bażantarni!
  • Ten relikt II WŚ jest niezwykle niebezpieczny
  • Pocisk zabrali braniewscy saperzy, którzy zdetonują go na poligonie

Komentarze